شورای امنیت سرکوب خشن اعتراضات در سودان را محکوم کرد

کد خبر : #5210
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 22 خرداد 1398 17:26
تعداد بازدید کننده : 242
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
شورای امنیت سرکوب خشن اعتراضات در سودان را...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
شورای امنیت سازمان ملل خواستار پایان دادن به رویکرد خشن نیروهای نظامی علیه مردم شده است.

تلاش‌هایی برای ممکن ساختن ادامه گفت‌وگوها بین نیروهای اپوزیسیون سودان و شورای نظامی حاکم بر این کشور صورت گرفته است. اکنون شورای امنیت سازمان ملل خواستار پایان دادن به رویکرد خشن نیروهای نظامی علیه مردم شده است. شورای امنیت سازمان ملل متحد استفاده از خشونت از سوی شورای نظامی حاکم بر سودان علیه معترضان را به‌شدت محکوم کرده است. اعضای شورای امنیت از اپوزیسیون و همچنین از دولت نظامی موقت حاکم بر سودان درخواست کرده‌اند، در راستای یافتن راه حلی برای مناقشه سیاسی در این کشور چاره‌جویی کنند.
روز چهارشنبه ۲۲ خرداد (۱۲ ژوئن) شورای امنیت در اجلاس خود خواستار رعایت حقوق بشر در سودان شده و از شورای نظامی حاکم بر این کشور خواسته است از به کار گرفتن خشونت علیه معترضان و مردم این کشور پرهیز کند. شورای امنیت خواستار رسیدگی به حوادث روزهای گذشته در سودان از سوی شورای نظامی حاکم بر این کشور شده و همچنین تاکید کرده است که باید همه تلاش‌ها برای حفظ حاکمیت و وحدت سودان به کار گرفته شود.

صدها کشته و مجروح ظرف یک هفته
گزارش‌های منتشر شده از سوی خبرگزاری‌ها حکایت از خشونت نیروهای نظامی در رویارویی با معترضان دارد. بر اساس اطلاعاتی که از سوی اتحادیه پزشکان منتشر شده است ظرف هفته گذشته بیش از یکصد نفر در جریان برخورد خشن نیروهای نظامی جان خود را از دست داده‌اند و بیش از ۵۰۰ نفر مجروح شده‌اند.

 

منبع و مشروح خبر: دویچه‌وله فارسی

“ شورای امنیت سرکوب خشن اعتراضات در سودان را محکوم کرد ”