تحریم های اقتصادی آمریکا نقض آشکار حقوق کارگران است

کد خبر : #5207
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 22 خرداد 1398 12:00
تعداد بازدید کننده : 281
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تحریم های اقتصادی آمریکا نقض آشکار حقوق کارگران...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تحریم های اقتصادی آمریکا به عنوان نقض آشکار حقوق کارگران دنیا از پیام‌های اصلی کارگران ایران در سازمان بین المللی کار است.

ابوالفضل فتح اللهی رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران گفت: جامعه کارگری ایران معتقد است که تحریم‌های اقتصادی آمریکا نقض آشکار حقوق بشر بوده و زندگی و معیشت کارگران دنیا را با آسیب‌های فراوانی روبرو ساخته است. وی اضافه کرد: اعمال هرگونه تحریم از سوی سازمان‌های بین المللی آسیب جدی را به زنان و کودکان جامعه وارد می‌کند و انسان‌ها را از داشتن حداقل رفاه اجتماعی محروم می‌سازد که ما ادامه این روندها را عامل اصلی گسترش فقر می‌دانیم. فتح اللهی همچنین گفت: در سفری که به نمایندگی از کارگران ایران به سازمان بین المللی کار خواهیم داشت، با شرکت در سه کارگروه استانداردهای کنوانسیون (ITUC) با هدف مشکلات کار در جهان، کمیته منع خشونت علیه زنان و کودکان و کمیته فناوری و تکنولوژی‌های جدید مطالبات خودمان را مطرح خواهیم کرد.

سرپرست گروه کارگران ایران در سازمان بین المللی کار با بیان اینکه شعار این سازمان ایجاد دنیایی زیر سایه عدالت اجتماعی و فرهنگی است، اظهار داشت: مطالبه اصلی کارگران از سازمان بین المللی کار اجرای دقیق این شعار است و ما خواهان رفع هرگونه اعمال نظرهای سیاسی در این رابطه هستیم. وی درخواست برنامه‌های آموزشی و فنی برای کارگران را از دیگر مطالبات جامعه کارگری ایران در سازمان بین المللی کار عنوان کرد. رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور یادآور شد: امسال جشن صدمین سالگرد تأسیس سازمان بین المللی کار با حضور نمایندگان کارگری و رؤسای جمهور برخی کشورها برگزار می‌شود. گروهی متشکل از کارگران، کارفرمایان و مسئولان دولتی کشور برای شرکت در اجلاس ۱۰۸ سازمان بین المللی کار (ILO) اعزام می‌شوند که امسال ۱۲ نفر در گروه کارگری (چهار مذاکره کننده اصلی و ۸ مشاوره متخصص) به مدت ۱۰ روز برای حل مشکلات کارگران و مطالبه آن به ژنو سوئیس می‌روند. 

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

“ تحریم های اقتصادی آمریکا نقض آشکار حقوق کارگران است ”