هشدار سازمان ملل درباره خشونت داعش علیه کردهای سوریه

کد خبر : #520
تاریخ انتشار : یکشنبه, 6 مهر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 438
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار سازمان ملل درباره خشونت داعش علیه کردهای...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان ملل در گزارشی هشدار داد که صدها هزار تن از کردهای سوریه با توجه به خشونت‌های اخیر نیروهای داعش در شمال غرب کشور با ترس از اقدامات این گروه علیه اقلیت‌های مذهبی و نژادی زندگی می‌کنند....

سازمان ملل در گزارشی هشدار داد که صدها هزار تن از کردهای سوریه با توجه به خشونت‌های اخیر نیروهای داعش در شمال غرب کشور با ترس از اقدامات این گروه علیه اقلیت‌های مذهبی و نژادی زندگی می‌کنند.
به گزارش ایسنا، دفتر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل در گزارش جدید خود با اشاره به 138 هزار سوری که هم اکنون به دلیل ترس از خشونت های داعش به ترکیه فرار کرده‌اند هشدار داد:‌ صدها هزار تن از کردهای باقیمانده در شمال غرب سوریه که شاهد اقدامات جنایتکارانه داعش در 105 روستای این منطقه بوده‌اند، با ترس از خشونت زندگی می‌کنند.
دفتر کمیسیونر عالی حقوق بشر گزارشاتی را دریافت کرده که نشان دهنده کشتار هدفمند غیرنظامیان شامل زنان و کودکان کرد و ربایش صدها تن از کردهای سوریه توسط داعش است.
پیکارجویان داعش همچنین مرتکب غارت و چپاول اموال عمومی و خصوصی در این منطقه می‌شوند.
بان‌کی ‌مون دبیر کل سازمان ملل روز شنبه گذشته پایان فوری این خشونت‌ها را خواستار شد.
همچنین آژانس پناهندگان سازمان ملل اعلام کرد: بخش اعظم پناهجویانی که از سوریه به کشورهای همسایه رو می آورند شامل زنان و کودکانی هستند که کیلومترها پیاده روی کرده و حتی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.
بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی سازمان ملل، از زمان پیشروی های نیروهای داعش در عراق و سوریه مردم زیادی از این کشورها شاهد خشونت و جنایات این گروه تروریستی بوده‌اند. بسیاری از قربانیان داعش را اقلیت‌های مذهبی و نژادی شامل شیعیان،‌ مسیحیان، کردها و ایزدی‌های عراق تشکیل می دهند.
دفتر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل در پایان گزارش خود توقف فوری این خشونت ها و رسیدگی به جرائم عاملان آن را خواستار شد.

“ هشدار سازمان ملل درباره خشونت داعش علیه کردهای سوریه ”