کودکان این سرزمین اعدام می‌شوند

کد خبر : #5198
تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 خرداد 1398 16:38
تعداد بازدید کننده : 530
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کودکان این سرزمین اعدام می‌شوند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بنابر اعلام یک نهاد حقوق‌بشری، از زمان به قدرت رسیدن پادشاه عربستان و پسرش، ۱۴ کودک اعدام شده یا در آستانه اعدام قرار دارند.

سازمان «اروپایی- سعودی حقوق بشر» در گزارشی به کودکانی اشاره کرد که در عربستان اعدام شده یا در آستانه اعدام قرار دارند، این گزارش همزمان با درخواست دادستانی سعودی برای اعدام «مرتجی قریرص» منتشر شده است. در این گزارش آمده است: در دوران «ملک سلمان» (پادشاه عربستان) و پسرش «محمد بن سلمان» (ولیعهد سعودی) روند اعدام غیرقانونی کودکان از سوی حاکمان سعودی افزایش یافته است. طبق آمارها در طی این سال‌ها حداقل ده کودک اعدام شده‌اند در حالیکه هیچ اطلاعی از روند دادرسی و محاکمه آن‌ها در دست نیست.
اکنون نیز سازمان «اروپایی- سعودی حقوق‌بشر» اعلام کرده است که چهار کودک در آستانه اعدام قرار دارند، علاوه بر «مرتجی قریرص» که در روز‌های گذشته بسیار خبرساز شد؛ «علی النمر»، «داوود المرهون» و «عبدالله الزاهر» نیز در آستانه اعدام قرار دارند و حکم اعدام این سه تن از سال ۲۰۱۴ صادر شده است. «مرتجی قریرص» کم سن‌ترین کودکی است که تا کنون در عربستان سعودی در آستانه اعدام قرار گرفته است. او در زمان دستگیری در سپتامبر ۲۰۱۴ فقط ۱۳ سال داشت.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

“ کودکان این سرزمین اعدام می‌شوند ”