افشای رنج فلسطینی‌ها در بیمارستان‌های اسراییل

کد خبر : #5196
تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 خرداد 1398 16:32
تعداد بازدید کننده : 270
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افشای رنج فلسطینی‌ها در بیمارستان‌های اسراییل
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نماینده زن پارلمان انگلیس از حزب کارگر و پزشک اورژانس با انتشار یادداشتی به درد و رنج فلسطینی‌ها در بیمارستان‌های تحت کنترل اسراییل پرداخت.

روزنا ألن خان، نماینده پارلمان انگلیس از حزب کارگر و پزشک اورژانس با انتشار یادداشتی تحت عنوان "از آن جایی که نظام فاسد مجوزهای اسرائیل برای سلامت عمومی فلسطینی‌ها تصمیم می‌گیرد، نباید دست بسته بمانیم" در روزنامه ایندیپندنت انگلیس تأکید کرد که درد و رنج پزشکان زمانی که با افراد مختلف تماس می‌گیرند و به آنها خبر فوت فرزندشان را می‌دهند، غیرقابل تصور است. در این یادداشت آمده است: اخیرا از یک سفر پزشکی از اراضی اشغالی فلسطین بازگشتم و در جریان این سفر با کودکانی دیدار کردم که به تنهایی درمان می‌شدند و هیچ یک از اعضای خانواده‌شان در کنار آنها حضور نداشتند و همین مسأله باعث شد تا پیامی را برای جرمی هانت ارسال کنم و از وی بخواهم که به منظور توقف صدور چنین مجوزهایی که بیماران را آسیب‌پذیرتر می‌کند مقامات اسرائیلی را تحت فشار بین‌المللی قرار دهند.
ألن خان همچنین از جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس نیز درخواست کرده تا به اندازه توانش مقامات رژیم صهیونیستی را تحت فشار سیاسی قرار دهد. این پزشک انگلیسی تأکید کرد: در بیمارستان المقاصد در کرانه باختری به یک سه قلو برخوردم که دو تن از آنها فوت کرده بودند و پزشکان باید خبر مرگ آنها را به پدر و مادرشان می‌دادند، چراکه مادر این سه قلو چند روز پس از زایمان از سوی مقامات اسرائیل ناگزیر به ترک کرانه باختری و رفتن به نوار غزه شده بود و سه نوازد وی نیز به منظور مراقبت‌های بهداشتی در بیمارستان ماندند. طبق گفته ألین خان، نوزاد زنده در مارس می‌توانست از بیمارستان ترخیص شود اما این امکان برایش فراهم نشد، چراکه مجوز ورود مادرش به کرانه باختری هفته قبل صادر شد و وی کودکش را در خارج از بیمارستان تحویل گرفت.
عضو حزب کارگر انگلیس در ادامه تأکید کرد که این سیاست رژیم صهیونیستی باید پایان یابد، چراکه مجوزهای درمان پزشکی ساکنان نوار غزه در خارج سالانه کاهش می‌یابد، این درحالی است که بسیاری از بیماران در غزه درمان نمی‌شوند. وی در پایان گفت: امیدوارم که انگلیس و مقامات اسرائیل برای پایان دادن به این سیاست غیرانسانی و حل و فصل مسأله صدور مجوز پزشکی برای فلسطینی‌ها تلاش کنند. من در هر فرصتی به مطرح کردن این مسأله برای وزیر خارجه ادامه خواهم داد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

“ افشای رنج فلسطینی‌ها در بیمارستان‌های اسراییل ”