کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد

کد خبر : #5190
تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 خرداد 1398 11:19
تعداد بازدید کننده : 301
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمک و مشاکت به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد.

اسدالله گرجی زاده مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان اصفهان گفت: گذشت شاکیان و کمک خیرین در آزادی این دسته از زندانیان لازم است که اصفهان در سال گذشته و ماه مبارک رمضان رتبه اول را در بین سایر استان‌ها در این امر مهم داشته است. وی بیان کرد: سال گذشته بیش از هزار و ۲۰۰ نفر زندانی با بدهی هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال توسط خیرین و بخشش شاکیان از بند آزاد شدند و در ماه رمضان امسال ۱۱۱ نفر آزاد شدند. مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی اصفهان ادامه داد: در چهار سال گذشته چهار هزار و ۵۷۰ زندانی آزاد شده‌اند و به جمع خانواده‌های خود بازگشته‌اند.

وی یادآور شد: در چهار سال گذشته شاکیان پرونده‌های قضائی استان ۵۰۰ میلیارد ریال از بدهی‌های خود را برای آزادی سریع‌تر افراد در بند بخشیده‌اند. وی با بیان اینکه در زمان حاضر هزار و ۲۰۰ نفر زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان هستند، خاطرنشان کرد: برای آزادی این افراد ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است. به گفته گرجی زاده این دسته از افراد به دلیل بدهی و شرایط اقتصادی گرفتار شده‌اند، که قرار گرفتن آنها در بند باعث گسسته شدن خانواده‌های آنها می‌شود. به گفته مدیرعامل ستاد دیه کشور ،۱۳ هزار و ۴۰۰ زندانی جرایم غیر عمد در کشور با حدود ۲۴ هزار میلیارد ریال بدهی چشم امید به کمک خیرین دارند.

سال گذشته هفت هزار و ۹۳۲ زندانی جرایم غیر عمد با ۱۵ میلیارد و ۹۷۷ میلیارد ریال بدهی آزاد شدند که ۴۸ درصد این مبلغ با کمک شوراهای حل اختلاف، مددکاران و مشاوران از سوی طلبکاران بخشیده شد و امسال نیز آزادی حدود ۱۰ هزار زندانی جرایم غیر عمد با کمک خیرین، مسئولان و بخشش شاکیان در برنامه ستاد دیه است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

“ کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد ”