افشای نسل‌کشی زنان بومی کانادا

کد خبر : #5174
تاریخ انتشار : دوشنبه, 13 خرداد 1398 13:32
تعداد بازدید کننده : 621
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افشای نسل‌کشی زنان بومی کانادا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
«نسل‌کشی کانادایی» در پی سه دهه قتل و ناپدید شدن زنان بومی توسط دولت کانادا.

در پی انتشار یک گزارش محرمانه مبنی بر افشای نسل‌کشی زنان بومی، این اقدام دولت کانادا یعنی سه دهه قتل و ناپدید شدن زنان بومی در این کشور به منزله" نسل کشی کانادایی " قلمداد شده است. تهیه این گزارش بیش از دو سال و نیم به طول انجامیده و نسخه ای از آن در اختیار شبکه خبری سی بی اس کانادا قرار داده شده که قرار است روز امروز دوشنبه 13 اردیبهشت منتشر شود.
در این گزارش آمده است اقدامات دولتی که ریشه در استعمار و ایدئولوژی استعماری دارد عامل اصلی و کلیدی ناپدید شدن هزاران زن بومی قلمداد می‌شود. ما مطلع هستیم که هزاران زن و دختر بومی تا به امروز در نتیجه نسل‌کشی از نوع کانادایی ناپدید شده و به قتل ‌ند. در حالی که شمار زنان بومی ناپدید شده فراتر از چهار هزار نفر برآورد می شود ، در این گزارش آمده است آمار و ارقام موثقی در ارتباط با شمار این زنان وجود ندارد.
فعالان و بومیان سالهاست که خواهان تحقیقات دولت درباره شمار زنان بومی هستند که ناپدید شده و یا به قتل رسیده اند. دولت محافظه کار پیشین در کانادا با ایده تحقیقات در این زمینه مخالفت بود اما لیبرال ها در دولت جاستین ترودو نخست وزیر کانادا متعهد شدند تلاش های دولت را به سمت تعیین وسعت این فاجعه و شمار قربانیان هدایت کنند. پیش بینی می شود نخست وزیر و مقامات بلندپایه کابینه و نیز رهبران بومی و خانواده های قربانیان در مراسم انتشار این گزارش حضور داشته باشند.

 

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

“ افشای نسل‌کشی زنان بومی کانادا ”