85 هزار کودک یمنی قربانی سوء تغذیه

کد خبر : #5173
تاریخ انتشار : دوشنبه, 13 خرداد 1398 13:30
تعداد بازدید کننده : 515
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
85 هزار کودک یمنی قربانی سوء تغذیه
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
85 هزار کودک زیر پنج سال به سبب سوء تغذیه جان خود را طی سه سال از دست داده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت درباره افزایش کودکان یمنی مبتلا به سوء تغذیه شدید در پی وخامت اوضاع اقتصادی این کشور به سبب محاصره و تجاوزات به آن هشدار داد. خالد الصایدی خبرنگار شبکه در یمن در گزارشی با اشاره به گسترش ابتلا به سوء تغذیه شدید به عنوان یکی از پیامدهای فاجعه بار محاصره این کشور و تجاوزات به آن افزود: سازمان جهانی بهداشت در جدیدترین آمارهای خود درباره سوء تغذیه در یمن از افزایش مبتلایان به چهار میلیون و 600 هزار نفر خبر داد. وزارت بهداشت یمن نیز از پذیرش 56 هزار مورد ابتلا به سوء تغذیه شدید در سه ماه گذشته خبر داد که برخی از آنها با خطر مرگ روبرو هستند.
حمود المنتصر نایب رئیس اداره تغذیه در وزارت بهداشت یمن گفت: ”بیش از هزار و 400 نفر از مبتلایان به سوء تغذیه با عوارض و پیامدهای شدید آن دست و پنجه نرم می کنند و با خطر مرگ روبرو هستند.“ خبرنگار العالم ادامه داد: ابتلای تعداد زیادی از یمنی ها به سوء تغذیه علل زیادی دارد اما محاصره یمن و تجاوزات به این کشور بارزترین عامل این فاجعه به شمار می رود. افزایش قیمت مواد غذایی و کاهش ارزش پول محلی یمن باعث شده است بسیاری از خانواده ها امنیت غذایی خود را از دست بدهند.
ابراهیم القدیمی مدیر اداره سلامت تغذیه در وزارت بهداشت یمن گفت: ”تعطیل شدن برخی کارها و فقدان درآمد باعث شده است بسیاری از خانواده‌ها توان تامین ابتدایی‌ترین نیازهای خود حتی شیرخشک برای کودکان خود را نداشته باشند. علت اصلی گسترش سوء تغذیه و افزایش موارد ابتلا به آن همین است.“ خبرنگار ادامه داد: آمارهای مشخصی از کسانی که به سبب این مشکل جان خود را از دست داده اند در دست نیست اما سازمان ”کودکان را نجات دهید“ پیش از این اعلام کرده بود 85 هزار کودک زیر پنج سال به سبب سوء تغذیه جان خود را طی سه سال تجاوزات به یمن از دست داده اند. در همین حال سازمان های بهداشتی هشدار می دهند ممکن است جان یک نسل کامل از یمنی ها به سبب سوء تغذیه به خطر بیفتد و در صورتی که از مرگ نجات پیدا کنند نیز با مشکل فقدان امکانات لازم برای توسعه روبرو خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

“ 85 هزار کودک یمنی قربانی سوء تغذیه ”