بازداشت فعالان حقوق بشری

کد خبر : #5148
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 25 اردیبهشت 1398 15:09
تعداد بازدید کننده : 238
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بازداشت فعالان حقوق بشری
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
عربستان در ماه آوریل (فروردین/ اردیبهشت) حملات علیه فعالان حقوق بشری و روزنامه نگاران را تشدید کرده است.

سازمان عفو بین الملل در گزارشی اعلام کرد: عربستان در ماه آوریل (فروردین/ اردیبهشت) حملات علیه فعالان حقوق بشری و روزنامه نگاران را تشدید کرده است. عربستان در ماه گذشته میلادی 14 تبعه این کشور شامل روزنامه نگار، نویسنده و استاد دانشگاه را به صورت خودسرانه بازداشت کرد. سازمان عفو بین الملل تصریح کرد: گروهی از زندانیان بیش از یکسال است که با بازداشت خودسرانه دست به گریبان هستند. این سازمان حقوق بشری تاکید کرد که مقام های دولت ریاض به حمله و سرکوب منتقدان و فعالان حقوق بشری ادامه می دهند.
در تازه ترین مورد از تهدید و سرکوب فعالان حقوق بشری توسط مقامات عربستان، «إیاد البغدادی» فعال فلسطینی به خاطر انتقادات از «محمد بن سلمان» از سوی دولت ریاض پیام های تهدید آمیز ترور دریافت کرد. وی گفت: اولین پیام تهدید آمیز را 25 آوریل سال گذشته (5 اردیبهشت 97) دریافت کرده‌ام، زمانی که مسئولان نروژی به منزلم آمدند و به من هشدار دادند که احتمالا خطری مرا تهدید می کند. در موردی مشابه نیز «طه الحاج» وکیل چند تن از اعدامیان 23 آوریل (3 اردیبهشت) عربستان از بیم آن که مبادا توسط دولت عربستان به سرنوشت «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد دچار شود، خاک عربستان را به مقصد آلمان ترک کرد.
وی افزود، به رغم سفر به آلمان مقامات عربستان مرا تحت تعقیب قرار می دهند و می ترسم، برایم پرونده‌سازی کنند. دولت عربستان سوم اردیبهشت ماه گذشته نیز 37 شهروند منتقد را به بهانه دست داشتن در فعالیت های تروریستی اعدام کرد. دولت عربستان هر سال شمار زیادی از مخالفان خود را به بهانه مبارزه با تروریسم و با هدف مقابله با آزادی بیان به مجازات های سنگین و اعدام محکوم می‌ کند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

“ بازداشت فعالان حقوق بشری ”