دیده بان حقوق بشر:آمریکا با کشتار غیرنظامیان قوانین جنگ را نقض کرده است

کد خبر : #502
تاریخ انتشار : دوشنبه, 7 مهر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 727
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دیده بان حقوق بشر:آمریکا با کشتار غیرنظامیان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دیده‌بان حقوق بشر با ابراز تاسف از کشته شدن حداقل هفت غیرنظامی در حملات هوایی آمریکا در شمال غرب سوریه تحقیق درباره نقض احتمالی قوانین جنگ را خواستار شد....

دیده‌بان حقوق بشر با ابراز تاسف از کشته شدن حداقل هفت غیرنظامی در حملات هوایی آمریکا در شمال غرب سوریه تحقیق درباره نقض احتمالی قوانین جنگ را خواستار شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه الجزیره، اطلاعات حاکی از این است که به دنبال حملاتی که در چارچوب ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا در سوریه آغاز شده است، شهروندان غیرنظامی این مناطق تلفات داده‌اند، این در حالی است که جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرده بود که ارتش آمریکا هیچ گونه اطلاعات موثقی از کشته شدن شهروندان ندارد.
اما دیده بان حقوق بشر شهادت سه نفر از ساکنان روستای "کفر دریان" در استان ادلب سوریه را از طریق "اسکایپ" منتشر کرده است.
براساس این گفته‌ها، حداقل دو مرد و دو زن و پنج کودک در حملات هوایی آمریکا با موشک‌های "تاماهاوک" اوایل صبح روز سه شنبه گذشته کشته شدند.
دیده بان حقوق بشر به نقل از اطلاعات به دست آورده، اعلام کرد: این دو مرد از اعضای جبهه النصره در سوریه وابسته به القاعده بودند و این سازمان از بررسی دقیق این اطلاعات معذور است اما از نظر این سازمان تصاویر نوار ویدئویی تایید می‌کند که شهروندان در اثر پرتاب موشک‌های قاره پیمای آمریکا از نوع تاماهاوک کشته شدند.
ندیم حوری، معاون مدیر دیده بان حقوق بشر در امور خاورمیانه در بیانیه‌ای گفت: آمریکا و هم‌پیمانانش در سوریه موظف هستند که تمامی اقدامات احتیاطی ممکن را برای جلوگیری از مورد هدف قرار گرفتن شهروندان غیرنظامی اتخاذ کنند.
ندیم حوری افزود که آمریکا موظف است تحقیقات پیرامون حملات غیرقانونی ممکن که منجر به کشته شدن شهروندان شده را آغاز و نتایج آن را اعلام کند، سپس در صورت تایید رفتار نادرست اقدامات لازم را در پیش گیرد.
دیده‌ بان حقوق بشر اعلام کرد که گزارش‌هایی از کشته شدن هفت شهروند غیرنظامی در سوریه که نمی‌توانند هدف نظامی قانونی باشند، این سوال را ایجاد می‌کند که آیا حملات غیرقانونی وجود دارد که اگر این گونه باشد، باید تحقیقات آغاز شود.

“ دیده بان حقوق بشر:آمریکا با کشتار غیرنظامیان قوانین جنگ را نقض کرده است ”