نقض حقوق بشر و شکنجه شیوه رایج در زندانهای آمریکا است

کد خبر : #500
تاریخ انتشار : دوشنبه, 14 مهر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 787
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نقض حقوق بشر و شکنجه شیوه رایج در زندانهای...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
از سالها پیش مطالب زیادی درباره وضع زندانهای آمریکا مطرح است. با زندانیان آمریکایی بویژه در زندان گوانتانامو به شدت بدرفتاری و حقوق آنها نقض می شود. یکی از مصادیق نقض حقوق بشر در زندان گوانتانامو، خوراندن اجباری غذا است. این کار، نوعی شکنجه است.....

فعال آمریکایی گفت نقض حقوق بشر و شکنجه شیوه رایج در زندانهای آمریکا است.
به گزارش پرس تی وی، سارا فلاندرز از فعالان جنبش ضدجنگ موسوم به مرکز اقدام بین الملل در گفتگو با این شبکه از شهر نیویورک گفت:« از سالها پیش مطالب زیادی درباره وضع زندانهای آمریکا مطرح است. با زندانیان آمریکایی بویژه در زندان گوانتانامو به شدت بدرفتاری و حقوق آنها نقض می شود. یکی از مصادیق نقض حقوق بشر در زندان گوانتانامو، خوراندن اجباری غذا است. این کار، نوعی شکنجه است. البته انواع دیگر شکنجه نیز در زندانهای آمریکا رواج دارد. نگاه داشتن افراد در زندانهای انفرادی و غرق مصنوعی و شوکهای الکتریکی ازجمله شیوه های شکنجه است که درباره زندانیان گوانتانامو رواج دارد. البته باید توجه داشت که این برخوردها فقط به زندان گوانتانامو محدود نمی شود بلکه مشکلی سراسر در شبکه زندانهای آمریکا است. درواقع، این شیوه به شیوه ای مرسوم و متداول در سراسر آمریکا تبدیل شده است. فهرست بلندبالایی از نام زندانهای آمریکا وجود دارد که چنین رویه هایی در آنجا رواج دارد. تصاویر جدیدی از زندان گوانتانامو منتشر شده که موید همین مسئله است. نکته جالب توجه اینکه در تصاویر منتشر شده فردی دیده می شود که بایستی مدتها قبل آزاد می شد و هیچ جرمی هم علیه او ثابت نشده است. اما باز هم او در زندان باقی مانده است. شکنجه در زندان گوانتانامو به حدی است که شماری از زندانیان سلامت خود را از دست می دهند. وضع حاکم بر این زندان بسیار شنیع و وحشتناک و نقض همه انواع حقوق بشر است. جامعه جهانی باید علیه این وضع واکنش نشان بدهد و اقدام کند.»

وی در ادامه افزود:« آمریکا اقدامات غیرقانونی متعددی انجام داده است و همچنان به این اقدامات ادامه می دهد. آمریکا کشوری است که به کشورهای دیگر تجاوز می کند و هیچکس آن را بازخواست نمی کند. باید درمقابل اقدامات غیرقانونی چنین کشوری مقاومت شود. اقدامات غیرقانونی آمریکا بسیار گسترده است. عملیات با هواپیماهای بدون سرنشین، جاسوسی از کشورهای مختلف جهان و شکنجه از مصادیق این اقدامات گسترده است. اما متاسفانه جامعه جهانی با این کارهای آمریکا برخورد نمی کند. باید مقامات مقصر آمریکایی محاکمه شود. وضع زندانیان زندان گوانتانامو همین مسئله را نشان می دهد. باید شکنجه در این زندان متوقف شود.»

“ نقض حقوق بشر و شکنجه شیوه رایج در زندانهای آمریکا است ”