مرگ آزادی بیان در آمریکا/ زندان در انتظار نویسنده منتقد آمریکایی

کد خبر : #495
تاریخ انتشار : شنبه, 26 مهر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 1001
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
مرگ آزادی بیان در آمریکا/ زندان در انتظار...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
این کتاب «هر قیمتی را بپرداز: حرص، قدرت و جنگ بی پایان» نام دارد. نویسنده این کتاب یعنی جیمز رایسن به این موضوع پرداخته است که بعد از ۱۱ سپتامبر آمریکایی‌ها جنگ بی‌پایانی را با نام مبارزه تروریسم در سراسر دنیا به راه انداخته‌اند.

این کتاب «هر قیمتی را بپرداز: حرص، قدرت و جنگ بی پایان» نام دارد. نویسنده این کتاب یعنی جیمز رایسن به این موضوع پرداخته است که بعد از ۱۱ سپتامبر آمریکایی‌ها جنگ بی‌پایانی را با نام مبارزه تروریسم در سراسر دنیا به راه انداخته‌اند.
به گزارش فارس، اخیرا کتابی در آمریکا منتشر شده است که مسئولان حکومتی آمریکا سعی دارند به هر نحو ممکن جلوی توزیع و تبلیغ این کتاب را بگیرند که اصطلاحا به تلاش آمریکا برای کشتن این کتاب معروف شده است.
این کتاب «هر قیمتی را بپرداز: حرص، قدرت و جنگ بی پایان» نام دارد. نویسنده این کتاب یعنی جیمز رایزن به این موضوع پرداخته است که بعد از 11 سپتامبر آمریکاهایی جنگ بی‌پایانی را با نام مبارزه تروریسم در سراسر دنیا به راه انداخته‌اند و در هر جای دنیا دنبال دشمن می‌گردند که نتیجه‌اش تهدید صلح توسط آمریکایی‌ها است. رایسن در این کتاب واقعیت‌های فوق العاده‌ای درباره جنگ آمریکا و هزینه‌هایش را فاش کرده است؛ از دلارهای حیف و میل شده تا پول‌های دزدیده شده و سوء استفاده ظالمانه آمریکا از قدرتش برای جنگ علیه حقیقت.
این نویسنده در کتابش از این واقعیت پرده برداشته که دولت آمریکا بعد از یازده سپتامبر به نام مبارزه با تروریسم مرتکب هرگونه جنایت شرم آور و بی‌سابقه در تاریخ جنگ‌های دنیا شده است و تلاش کرده تمام این جنایت‌ها و واقعیت‌ها را بپوشاند اما این کتاب به دنبال افشای این واقعیت‌ها است و به مردم نشان داده که هم بوش و هم اوباما باید پاسخگوی عملکرد خود در ایجاد فساد قدرت و ویرانی ناشی از جنگ‌های بی‌پایان آمریکا در دنیا باشند.
البته این کتاب،‌ نخستین کتاب جنجال برانگیز این گزارشگر نیویورک تایمز نیست. پیش از این او در سال 2006 کتابی با عنوان«سرزمین جنگ؛ تاریخ محرمانه سیا و دولت بوش» منتشر کرده بود که سر و صدای زیادی در آمریکا به راه انداخته و او متهم به افشای اسناد طبقه بندی و محرمانه آمریکا شده بود و در این ارتباط یکی از افسران سیا به دلیل افشای اسناد محرمانه بازداشت شده بود و دولت آمریکا هم اکنون این نویسنده را تهدید کرده که اگر در دادگاه علیه جفری استرلینگ شهادت ندهد،‌ سال‌ها زندان انتظارش را خواهد کشید.
یکی از جنجال برانگیزترین موضوعاتی که در کتاب افشا شده این است که آژانس بین المللی انرژی اتمی در همکاری با سیا به بهانه بررسی تاسیسات هسته‌ای ایران در کار آنها خلل وارد کرده است.
دولت آمریکا ناشر این کتاب را تحت فشار قرار داده تا مانع انتشار این کتاب شود،‌ اما ظاهرا این فشار چندان موفق نبوده و کتاب در کتاب‌فروشی‌ها توزیع شده است.
البته این اولین باری نیست که دولت آمریکا انتشار یک کتاب را با مشکل مواجه کرده است و در سال 2010 افسر سابق آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا آنتونی شافر نیز با مشکل مشابه مواجه شد و وزارت دفاع آمریکا بلافاصله بعد از چاپ کتاب «عملیات قلب تاریک» خاطرات نویسنده از حضور در افغانستان،‌ همه 10 هزار نسخه این کتاب را به بهانه افشای اسناد طبقه بندی شده از سراسر آمریکا جمع آوری کرد.
رایسن هم در سال 2006 به خاطر انتشار کتابش به دادگاه کشیده شد و امسال نیز اگر منبع اطلاعاتی خود در سازمان سیا را به دادگاه معرفی نکند، سال‌ها زندان در انتظار او خواهد بود.

“ مرگ آزادی بیان در آمریکا/ زندان در انتظار نویسنده منتقد آمریکایی ”