حبس ابد هزاران نفر در آمریکا بدون جرم جنایی

کد خبر : #491
تاریخ انتشار : شنبه, 2 آذر 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 660
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
حبس ابد هزاران نفر در آمریکا بدون جرم جنایی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تحقیقات حاکیست هزاران نفر در آمریکا بدون اینکه جرم سنگینی مرتکب شده باشند، به حبس ابد بدون عفو محکوم هستند.

به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی، تحقیقات اتحادیه آزادیهای مدنی آمریکا نشان می دهد بیش از سه هزار و دویست و هفتاد و هشت نفر در سراسر آمریکا بدون اینکه مرتکب جرم سنگین و جنایی شده باشند، در حبس ابد بدون عفو مشروط هستند.
فایو موالیماک فعال حقوق مدنی گفت این افراد همیشه باید در زندان بمانند. این نوعی شکنجه و مرگ درون زندان است. در حالیکه اساسا زندان برای بازپروری انسانهاست در حالیکه دولت با حبس ابد و بدون عفو آنها عملا می گوید آنها محکوم به مرگ هستند و ارزش بازپروری و تغییر ندارند.
هفتاد و نه درصد این زندانیان با جرائم غیر جنایی به زندان افتاده اند. بیست درصد هم مرتکب جرائم مالی غیرجنایی از جمله سرقت شده اند.
موالیماک گفت احکامی که برای این افراد صادر شده است خیلی شدید است و با شدت جرم همخوانی ندارد. به نظر من زندانی کردن عده زیادی از مردم در آمریکا شکلی از برده داری است. در واقع نظام سرمایه داری است که زندانی کردن هر چه بیشتر را تشویق می کند زیرا صنایع زندانها سود زیادی می برند.
شصت و پنج درصد از این زندانیان سیاهپوست، هجده درصد سفید پوست و شانزده درصد لاتین تبار هستند که خود به روشنی نشان دهنده نابرابری نژادی و نژادپرستی است.
موالیماک گفت چنین نحوه برخوردی با مجرمان در دستگاه قضایی آمریکا مصداق شکنجه و ظلم و ستم است. متاسفانه در دستگاه قضایی آمریکا سیاهپوستان بیش از بقیه قربانی هستند.

“ حبس ابد هزاران نفر در آمریکا بدون جرم جنایی ”