سازمان ملل در مبارزه با قحطی در یمن شکست می‌خورد

کد خبر : #4822
تاریخ انتشار : شنبه, 31 شهریور 1397 11:31
تعداد بازدید کننده : 549
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان ملل در مبارزه با قحطی در یمن شکست می‌خورد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بیش از پنج میلیون کودک در یمن به علت گرسنگی، با خطر از دست دادن جان خود مواجه هستند.

مارک لوکوک معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه روز جمعه 30 شهریورماه در شورای امنیت سازمان ملل با هشدار در خصوص وضعیت اسف بار هفته های گذشته یمن تاکید کرد سازمان ملل متحد در شرف شکست در جنگ علیه قحطی در یمن است. این در حالی است که سازمان غیردولتی موسوم به نجات کودکان هشدار داد بیش از پنج میلیون کودک در یمن به علت گرسنگی، با خطر از دست دادن جان خود مواجه هستند.

وی در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد که به درخواست انگلیس برگزار شد؛ افزود: ما به زودی به نقطه ای بدون بازگشت می رسیم که فراسوی آن، جلوگیری از تلفات بیشمار انسانی ناشی از قحطی فراگیر در کشور، غیرممکن خواهد. به گفته معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه، یمن، در حال حاضر با بدترین بحران انسانی در جهان دست و پنجه نرم می کند. در یمن، بیش از 22 میلیون نفر از جمله 18 میلیون که با ناامنی غذایی مواجه هستند، به کمک نیاز دارند. این در حالی است که هشت میلیون نفر در این کشور در ناامنی شدید غذایی به سر می برند و معنی آن این است که نمی دانند وعده غذایی آنها چه زمانی خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود؛ تاکید کرد: برای جلوگیری از بدترین فاجعه انسانی ممکن و حفظ جان و زندگی میلیونها نفر در یمن، شورای امنیت سازمان ملل متحد باید از برگزاری مذکرات سیاسی در این کشور و از سرگیری تدابیری فوری برای ثبات اقتصادی آن (یمن) حمایت کند. مارک لولوک همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواست از بازیگران (جنگ یمن) بخواهد امکان دسترسی به افراد آسیب پذیر را از طریق بنادر و جاده های اصلی فراهم و برای تخلیه (زخمی ها) یک پل هوایی ایجاد کنند.

 

منبع: العالم

“ سازمان ملل در مبارزه با قحطی در یمن شکست می‌خورد ”