بیش از ۱۲۰۰ مورد نقض حقوق بشر تنها در یک ماه در بحرین ثبت شده است

کد خبر : #479
تاریخ انتشار : دوشنبه, 20 آبان 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 658
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بیش از ۱۲۰۰ مورد نقض حقوق بشر تنها در یک ماه در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
حزب الوفاق بحرین اعلام کرد،‌ تنها طی یک ماه گذشته بیش از ۱۲۵۳ مورد نقض حقوق بشر از سوی نیروهای امنیتی آل خلیفه روی داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مراه البحرین، بخش آزادی‌های مدنی و حقوق بشر حزب الوفاق طی بیانیه ای اعلام کرد،‌ تنها طی ماه گذشته بیش از 1253 مورد نقض حقوق بشر توسط نیروهای امنیتی آل خلیفه ثبت شده است.

طبق این گزارش 151 مورد بازداشت بی‌مورد رخ داده است که 9 تن از آنان کودک و 79 تن زن بوده اند. نیروهای امنیتی در اقدامی دیگر در 22 مورد اموال شخصی مردم را تخریب کردند.

همچنین 21 مورد شکنجه شهروندان توسط نیروهای امنیتی گزارش شده است به طوری که هم اکنون یک کودک 17 ساله براثر شکنجه توسط نیروهای آل خلیفه در وضعیت وخیمی به‌ سر می برد.

لازم به ذکر است که چندی پیش نیز"هیثم ابوسعید" دبیر کل سازمان بین المللی حقوق بشر اقدام رژیم آل خلیفه در استفاده ابزاری از دستگاه قضایی برای دستیابی به اهداف سیاسی را به شدت محکوم کرده است.

وی تاکید کرد، اقدامات انجام شده توسط رژیم بحرین در بازداشت فعالان سیاسی مخالف دولت، ماهیتی سیاسی و نه کیفری دارد.

وی تصریح کرد، زندانیان سیاسی در بحرین باید هر چه سریعتر بدون هیچ گونه تاخیری آزاد شوند. تاکنون 122 نفر از مخالفان رژیم آل خلیفه به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند.

از اواسط فوریه 2011 میلادی (بهمن ماه 1389) تظاهرات وسیعی در شهرهای مختلف بحرین در اعتراض به وضعیت سیاسی این کشور برگزار شده و تظاهرکنندگان خواستار کناره گیری آل خلیفه از قدرت هستند.

14مارس 2011 میلادی (23 اسفند 1389) نیروهای ارتش عربستان و سایر کشورهای عربی وارد خاک بحرین شدند تا به دولت منامه برای سرکوب مردم کمک کنند.

“ بیش از ۱۲۰۰ مورد نقض حقوق بشر تنها در یک ماه در بحرین ثبت شده است ”