دادخواست سازمان‌های مردم نهاد ایرانی در سایت کاخ سفید: تحریم‌ها را لغو کنید!

کد خبر : #4759
تاریخ انتشار : سه شنبه, 9 مرداد 1397 12:09
تعداد بازدید کننده : 815
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دادخواست سازمان‌های مردم نهاد ایرانی در سایت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تعدادی از سمن‌های ایرانی با ثبت دادخواستی در سایت کاخ سفید خواستار لغو تمامی تحریم‌ها علیه مردم ایران شدند.

طی اقدامی از سوی سازمان‌های جامعه مدنی ایران دادخواستی مبنی بر لغو تمامی تحریم‌های اعمال شده از طرف ایالات متحده بر علیه ایران در سایت کاخ سفید ثبت شد. در این دادخواست آمده است: تحریم‌های اقتصادی اقدامی غیر‌موجه و ناحق است که منجر به نقض گسترده حقوق بشر می‌شود. آمریکا 4 دهه است که تحریم‌های غیرمنصفانه‌ای را علیه مردم و شهروندان عادی ایران اعمال کرده و موجب نقض حق مردم ایران برای زندگی، توسعه و برخورداری از زندگی عادی شده است.
تحریم‌های به اصطلاح هوشمند سال‌های اخیر نیز تأثیرات زیادی بر شهروندان ایران داشته است که از جمله آنها می‌توان به افزایش شدید تورم، تخریب سیستم بانکی، افزایش نرخ بیکاری و کمبود اقلام لازم از جمله‌دار و تجهیزات پزشکی اشاره کرد. سازمان‌های غیردولتی ضمن حمایت از شکایت دولت ایران در دیوان بین‌المللی دادگستری (ICJ) علیه آمریکا در رابطه با بازگرداندن همه‌جانبه تحریم‌های آمریکا و نیز اقدامات محدودکننده که به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم شرکت‌ها یا افراد ایرانی را هدف قرار می‌دهد و پیشتر با امضای توافق هسته‌ای برداشته شده بود، از تمامی شهروندان ایرانی دعوت می‌کند با امضای این دادخواست صدای اعتراض خود را نسبت به این تحریم‌های غیر‌انسانی به حاکمان آمریکا و سایر ملل دنیا برسانند.

لازم به ذکر است در صورت رسیدن تعداد امضاهای این دادخواست به 100 هزار، دولت آمریکا موظف به پاسخگویی و بررسی این موضوع خواهد بود.
نشانی دادخواست: https://petitions.whitehouse.gov/petition/terminate-irans-sanctions-now
*توضیح ضروری: پس از ورود آدرس ایمیل‌تان در این صفحه، ایمیلی برای شما می‌آید که شما باید با کلیک روی جمله Confirm your signature by clicking here امضای خود را تایید نمایید.

“ دادخواست سازمان‌های مردم نهاد ایرانی در سایت کاخ سفید: تحریم‌ها را لغو کنید! ”