آل خلیفه مرتکب جنایات جنگی می شود/چرایی سکوت غرب در برابر انقلاب بحرین

کد خبر : #475
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 7 آبان 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 488
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آل خلیفه مرتکب جنایات جنگی می شود/چرایی سکوت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
شیخ عبدالله ابراهیم الصالح معاون دبیر کل جمعیت اسلامی العمل بحرین با اعلام اینکه رژیم آل خلیفه مرتکب جنایات جنگی می شود به چرایی سکوت غرب در برابر انقلاب بحرین پرداخت.

شیخ عبدالله ابراهیم الصالح معاون دبیر کل جمعیت اسلامی العمل بحرین با اعلام اینکه رژیم آل خلیفه مرتکب جنایات جنگی می شود به چرایی سکوت غرب در برابر انقلاب بحرین پرداخت.
شیخ عبدالله ابراهیم الصالح معاون دبیر کل جمعیت اسلامی العمل بحرین در گفتگو با خبرنگار مهر درباره سکوت مجامع جهانی به ویژه کشورهای غربی درباره جنایات رژیم آل خلیفه در بحرین اظهار داشت: آل خلیفه جنایات بسیاری در بحرین مرتکب می شود و جنایاتی بزرگی که در این کشور صورت می گیرد جنایت جنگی محسوب می شود و اگر این جنایات در کشورهای دیگر که غرب منافعی بسیار کمی در آنها داشت یا اصلا منافعی نداشت رخ می داد نه تنها سکوت نمی کردند بلکه نسبت به آن واکنش نشان می دادند.
وی گفت: در حال حاضر حدود 5 هزار زندانی در بحرین وجود دارد و از آغاز انقلاب بحرین در فوریه 2011 تاکنون بیش از 270 نفر شهید و نیز بیش از 200 نفر از ناحیه چشم، پا و دیگر اعضای بدن مجروح شده اند. همچنین حدود 5 هزار نفر کار خود را از دست داده اند. در واقع از ابتدای انقلاب تاکنون 16 هزار نفر توسط رژیم آل خلیفه از کار برکنار شده اند که برخی از آنها دوباره به کار خود بازگشتند اما حدود 5 هزار نفر نتوانستند به شغل خود بازگردند.
عبدالله الصالح با بیان این مطلب افزود: همچنین حدود 40 مسجد تخریب شده است که هنوز عملیات بازسازی آنها صورت نگرفته است. از دیگر جنایات رژیم آل خلیفه وجود 17 عالم برجسته دینی در زندان های این رژیم است که همچنان در زندان بسر می برند. در گزارش بسیونی به شکنجه زندانیان اشاره و اعلام شده است باید در مورد این موارد تحقیق و عاملان جنایات شناسایی و محاکمه شوند اما تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است و فشاری در این رابطه از طرف کشورهای غربی صورت نگرفته است، علت اصلی نیز این است که غرب دارای منافعی با عربستان سعودی است لذا از هر گونه اقدام عملی علیه رژیم آل خلیفه خودداری می کنند و تنها به صدور بیانیه هایی اکتفا می کنند.
این رهبر مخالف بحرینی خاطرنشان کرد: علت اصلی این امر کشورهای غربی منافق هستند که به خاطر منافعشان با عربستان سعودی به ویژه منافع نفتی شان در برابر جنایات آل خلیفه علیه مردم بحرین سکوت کرده اند. عربستان سعودی نفت 150 دلاری را با قیمت ناچیز 30 یا 40 یا 50 دلار به آمریکایی ها می فروشد قیمتی که در دیگر کشورها نمی توان آن را تهیه کرد آمریکا همچنین در منطقه دارای پایگاه های نظامی است. مثلا در بحرین ناوگان پنجم دارد در قطر دارای پایگاه بزرگ السیلیه است و در داخل عربستان سعودی، امارات و کویت حضور نظامی دارد. علاوه بر این غرب و آمریکا دارای رابطه تجاری با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است و با دولت های این منطقه توافقنامه های دوجانبه ای را امضا کرده است که این کشورها را مجبور می کند تمامی نیازهای خود را از غرب و آمریکا وارد کنند و تنها مقدار کمی از نیاز این کشورها از مناطق دیگر تامین می شود.
وی اظهار داشت: مهمترین منفعت غرب و آمریکا در بحرین و کشورهای حاشیه خلیج فارس عدم مخالفت این کشورها با ماهیت اسرائیل در منطقه است. در این کشورها مسئولی که خواهان انجام اقدام ضد اسرائیلی و محاکمه سران رژیم صهیونیستی باشد وجود ندارد. مسئولان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نه تنها برای آزادی فلسطین تلاشی نمی کنند بلکه گروه های فلسطینی را برای سازش با رژیم صهیونیستی تحت فشار می گذارند.

“ آل خلیفه مرتکب جنایات جنگی می شود/چرایی سکوت غرب در برابر انقلاب بحرین ”