اعتبار 200 میلیاردی برای حمایت از معلولان

کد خبر : #4734
تاریخ انتشار : سه شنبه, 26 تیر 1397 14:56
تعداد بازدید کننده : 473
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اعتبار 200 میلیاردی برای حمایت از معلولان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اختصاص اعتبار ۲۰۰ میلیاردی برای تامین زیرساخت‌های اجرایی قانون حمایت از معلولان.

محسنی بندپی رییس سازمان بهزیستی رئیس سازمان بهزیستی کشور از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای فراهم کردن زیرساخت‌های اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان در بودجه ۹۷ خبر داد. انوشیروان محسنی بندپی در جمع خبرنگاران و در حاشیه مراسم تجلیل از دست اندرکاران تدوین و تصویب قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، با بیان اینکه تصویب لایحه قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در شهریور ۹۶ از سوی دولت با همراهی کارشناسان، صاحب‌نظران و سازمان‌های مردم نهاد فعال این حوزه به بنده پیشنهاد شد، گفت: مجلس نیز در دو کمیسیون بهداشت و اجتماعی بررسی لایحه را در دستور کار قرار داد و در نهایت این لایحه در بهمن سال گذشته به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه در هشتم اردیبهشت ماه امسال این قانون پس از تایید شورای نگهبان جهت اجرا ، ابلاغ شده است، افزود: رئیس جمهور دستگاه‌های اجرایی را موظف به اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت کرد. به گفته وی، این قانون شرایطی را فراهم می‌کند که معلولان دیگر منزوی نباشند و شرایط اشتغال، سلامت و مطالبات آنها در مورد مناسب سازی فضاهای شهری فراهم شود. رئیس سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سوال که آیا همه بخش‌های این لایحه نیازمند دریافت بودجه است،‌ گفت: همه بخش‌های این قانون نیازمند بودجه نیست، برای مثال قانون استخدام سه درصدی معلولان در دستگاه‌های اجرایی کشور نیاز به بودجه ندارد و سازمان استخدامی کشور موظف است 3 درصد از ظرفیت استخدامی دستگاه‌های اجرایی را به معلولان اختصاص دهد که نمونه اخیر آن در مورد آزمون استخدامی آموزش و پرورش بود.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها مکلف هستند این قانون را اجرا کنند، تاکید کرد: در صورت عدم اجرای این قانون سازمان بهزیستی می‌تواند آن را از طریق منابع قضایی پیگیری کند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

“ اعتبار 200 میلیاردی برای حمایت از معلولان ”