تفاهم استخدام معلولان در دستگاه‌ها

کد خبر : #4721
تاریخ انتشار : شنبه, 23 تیر 1397 16:12
تعداد بازدید کننده : 570
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تفاهم استخدام معلولان در دستگاه‌ها
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان امور استخدامی کشور در مورد به کارگیری سه درصدی معلولان در ادارات دولتی با سازمان بهزیستی به تفاهم رسید.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به نگرانی خانواده‌های دارای معلول از توقف صدور کارت معلولیت برای آنها گفت: به دلیل عقب ماندن فرآیند صدور این کارت‌ها از کمیسیون تشخیص معلولیت در حال حاضر کارت موقتی برای این افراد صادر می‌شود تا در آینده کارت اصلی در اختیار آنها قرار بگیرد. حسین نحوی نژاد با بیان اینکه دو مشکل عمده در مورد مسائل توانبخشی وجود دارد، گفت: مسئله نخست اعتبارات ناکافی و مسئله دیگر نحوه تهیه و توزیع این وسایل است. از سال ۹۴ ثبت درخواست معلولان تبدیل به سامانه شده است و سیاست خرید و توزیع لوازم کمک توانبخشی بر اساس این بوده است که به اقتصاد هر منطقه کمک کند و سازمان بهزیستی تنها نقش راهنما را دارد.

پرداخت کمک هزینه تهیه وسایل بهداشتی به معلولان
وی با بیان اینکه عرضه کنندگان محصولات توانبخشی برعکس عرضه کنندگان وسایل پزشکی محدود هستند افزود: به همین دلیل به دنبال افزایش قدرت انتخاب معلولان هستیم و به صورت آزمایشی نیز پرداخت کمک هزینه وسایل بهداشتی به معلولان را آغاز کرده‌ایم. همچنین اعتبارات بهداشتی را به دلیل فوریت بیشتر آنها از وسایل توانبخشی مثل ویلچر مجزا کرد. نحوی نژاد اظهار کرد: ابتدا محاسبه کردیم که یک بیمار قطع نخاعی که بیش از سایرین به وسایل بهداشتی نیاز دارد در ماه چه مقدار به اعتبار خرید لوازم بهداشتی نیازمند است؟. مبلغ ۱۰۰ هزار تومانی به منظور تهیه لوازم بهداشتی تا پایان خرداد ماه برای معلولان واریز شده است. گام نهایی نیز به تهیه تجهیزاتی مثل ویلچر و سمعک اختصاص خواهد یافت. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی با بیان اینکه ۸۰ درصد تجهیزات توانبخشی در داخل تولید می‌شود تصریح کرد: در بخش واردات سمعک و همکاری با وزارت بهداشت ارزی که برای خرید تجهیزات پزشکی اختصاص می‌یابد شامل حال خرید سمعک نیز می‌شود. در مورد تجهیزات داخلی نیز نیازمند حمایت و بازاریابی برای آنها هستیم.

 

تفاهم سازمان امور استخدامی با بهزیستی برای اجرای قانون سهمیه 3 درصدی استخدام معلولان

وی با تاکید بر اینکه سازمان امور استخدامی کشور در مورد به کارگیری سه درصدی معلولان در ادارات دولتی با سازمان بهزیستی به تفاهم رسیده است ادامه داد: در مورد وزارت آموزش و پرورش نیز بنا شده است تا در صورتیکه این سه درصد در بخش آموزشی و سر کلاس حضور نداشته باشند،‌ در بخش اداری مشغول به کار شوند. وی با بیان اینکه ۱۳۵ هزار نفر در کمیسیون تشخیص معلولیت سازمان بهزیستی معلول شناخته شده و تحت پوشش قرار گرفتند، گفت: پیش از این کارت‌های معلولیتی برای معلولان صادر می‌شد اما از آنجایی که روند چاپ این کارت‌ها از فرآیند کار کمیسیون عقب مانده و این مسئله باعث نگرانی خانواده‌ها شده بود در حال حاضر کارت‌های موقتی صادر می‌شود تا پس از این کارت‌های اصلی به آنها داده شود. این کارت‌ها هیچ گونه خصوصیت خاصی ندارند و با تصویب لایحه حمایت از حقوق معلولان این افراد می‌توانند از مزایا و خدمات سازمان بهزیستی استفاده کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

“ تفاهم استخدام معلولان در دستگاه‌ها ”