قرارداد جهانی مهاجرت

کد خبر : #4718
تاریخ انتشار : شنبه, 23 تیر 1397 15:47
تعداد بازدید کننده : 341
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
قرارداد جهانی مهاجرت
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مجمع عمومی سازمان ملل متحد با نخستین قرارداد جهانی در خصوص راهکارهای مدیریت بهتر مهاجرت موافقت کرده است.

مجمع عمومی سازمان ملل در حالی با نخستین قرارداد جهانی مهاجرت موافقت کرده است که هدف اصلی از تنظیم و ارائه این توافقنامه بین المللی، اتخاذ راهکارهای مؤثر و بهتر برای مدیریت جریان مهاجرت و حفاظت از حقوق بشر است. بر اساس این گزارش سازمان ملل با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است که این قرارداد جهانی قرار است رسما در کنفرانس سازمان ملل که 10 و 11 دسامبر (20 و 21 آذر) در مراکش برگزار خواهد شد، تصویب شود.

میروسلاو لاکاک رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در این باره گفت: این توافقنامه مهاجرت را تشویق نمی کند و در عین حال مانع از آن نیز نمی شود. این قرارداد از نظر قانونی و حقوقی الزام آور نیست. این قرارداد، دستوری و امری نیست. این قرارداد اجبار نمی شود. این قرارداد به طور کامل به حاکمیت کشورها احترام می گذارد. وی در ادامه افزود: این توافق نخستین چارچوب جامع درباره مهاجرت در جهان به شمار می رود. این توافق پس از 18 ماه مذاکره درباره نحوه اتخاذ بهترین راهکارها برای حفاظت از حقوق مهاجران و کاهش خطرات ناشی از مهاجرت حاصل شده است.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل نیز گفت: من به دنبال همکاری با همه 193 کشور عضو سازمان ملل هستم تا این توافقنامه اجرایی شود.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

“ قرارداد جهانی مهاجرت ”