پزشکان آمریکایی در شکنجه زندانیان با سازمان سیا و پنتاگون همکاری می‌کرده‌اند

کد خبر : #471
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 15 آبان 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 713
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
پزشکان آمریکایی در شکنجه زندانیان با سازمان سیا...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بر اساس بررسی‌های یک گروه مستقل از کارشناسان، پزشکان و پرستاران آمریکایی در شکنجه زندانیان در زندان‌های مختلف نظامی آمریکا با سازمان سیا و پنتاگون همکاری می‌کرده‌اند.

به‌گزارش تسنیم، به‌نقل از هفته‌نامه "اشپیگل" بر اساس گزارش یک گروه مستقل متشکل از حدود بیست کارشناس در زمینه‌های پزشکی، حقوقی و نظامی که مدت دو سال روی آن کار شده است، پزشکان و پرستاران آمریکایی در بدرفتاری با زندانیان در زندان‌های مخفی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و پنتاگون با این سازمان‌ها همکاری می‌کرده‌اند.
بر این اساس همکاری سازمان سیای آمریکا با پزشکان در این راستا بعد از حملات تروریستی 11 سپتامبر شروع شد که این همکاری‌ها در زمینه شکنجه زندانیان آمریکا در زندان‌های افغانستان، گوانتانامو و زندان‌های مخفی سیا بوده است.
به‌نوشته نویسندگان این گزارش، کادر پزشکان آمریکایی در این زندان‌ها در شکنجه و رفتار بی‌رحمانه، غیرانسانی و توهین‌آمیز با زندانیان مشارکت داشته‌اند.
"گرالد تامسون"، پروفسور علوم پزشکی و از نویسندگان این بررسی مستقل دراین‌باره اظهار داشته است که این پزشکان شریک جرم ارتش آمریکا در این شکنجه‌ها شده‌اند و اقداماتی انجام داده‌اند که خلاف اخلاق و سوگند پزشکی آنها است.
در این گزارش 156 صفحه‌ای که در آن تمرکز زیادی بر مسائل اخلاقی شده است، همچنین آمده است که پزشکان آمریکایی در به‌اصطلاح جنگ علیه تروریسم اخاذی از اطلاعات را هم امری امکان پذیر می‌دانستند.
البته پناتاگون و سازمان سیای آمریکا این گزارش انتقادی را رد کرده‌اند.

“ پزشکان آمریکایی در شکنجه زندانیان با سازمان سیا و پنتاگون همکاری می‌کرده‌اند ”