عقب‌نشینی از سیاست مهاجرتی «تحمل صفر»

کد خبر : #4682
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 6 تیر 1397 9:36
تعداد بازدید کننده : 479
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
عقب‌نشینی از سیاست مهاجرتی «تحمل صفر»
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دونالد ترامپ برای دومین بار از مواضع سیاست مهاجرتی خود با عنوان «تحمل صفر» عقب نشینی کرد.

حتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ناسیونالیست و راست افراطی امریکا با آن سیاست‌های ضدمهاجرتی سختگیرانه و به قول خودش «تحمل صفر» هم نتوانست مقابل هجمه داخلی و خارجی که بر سر جدایی 2000 کودک مهاجر از والدین‌شان به راه افتاد دوام بیاورد و در دو مرحله از این سیاست‌ها عقب نشینی کرد. در مرحله نخست، او اعلام کرد، دیگر کودکان را از والدین‌شان جدا نمی‌کند و در مرحله دوم، روند پیگرد قضایی مهاجران غیرقانونی را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورد.

پس از آنکه رئیس جمهوری امریکا اعلام کرد دیگر کودکان را از والدین‌شان جدا نمی‌کند و اجازه می‌دهد خانواده‌های مهاجر روند انتظار برای بررسی قضایی پرونده‌شان را در کنار هم طی کنند، افکار عمومی امریکا و جهان تا حدودی آرام گرفتند اما برخورد دولت امریکا با مهاجران غیرقانونی که مانند برخورد با مجرمان بود، همچنان در کانون توجه ناظران داخلی و خارجی قرار گرفت تا اینکه ترامپ برای دومین بار از مواضع خود عقب نشینی کرد و سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد، بازجویی از مهاجران تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درمی‌آید.

البته خانم سخنگو علت این تعلیق را کمبود جا و منابع کافی برای اسکان خانوادگی مهاجران غیرقانونی در طول رسیدگی به پرونده‌شان اعلام کرد و گفت، تغییری در سیاست «تحمل صفر» دولت ترامپ به وجود نیامده تنها اجرای آن برای مدت کوتاهی متوقف شده تا دولت بتواند چاره‌ای برای اسکان موقت این افراد بیندیشد. او افزود: «منابع ما برای نگهداری انسان‌ها در کنار هم در حال تمام شدن است. ما از کنگره درخواست تأمین منابع می‌کنیم. ما همچنین از کنگره می‌خواهیم که کارش را انجام دهد.» منظور ساندرز از اینکه گفت، کنگره کارش را انجام دهد این بود که بسرعت درباره مهاجران غیرقانونی لایحه‌ای را به رأی بگذارد و تصویب کند که دولت بر اساس آن با مهاجران برخورد کند. یکی از مقام‌های ارشد یکی از کمپ‌های نگهداری کودکان در تگزاس که نخواست نامش فاش شود، روز دوشنبه با خبرنگاران صحبت کرد و گفت: «کودکانی که از خانواده‌هایشان جدا شدند، آسیب دیده هستند. تمام این سیاست‌های جداسازی که «تصمیم احمقانه‌ای» بود به آنها آسیب رساند. برای انجام این عملیات لزومی به این جداسازی نبود.»

 

منبع: روزنامه ایران

“ عقب‌نشینی از سیاست مهاجرتی «تحمل صفر» ”