جدا کردن کودکان مهاجران غیرمجاز

کد خبر : #4640
تاریخ انتشار : دوشنبه, 28 خرداد 1397 8:24
تعداد بازدید کننده : 494
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
جدا کردن کودکان مهاجران غیرمجاز
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
ملانیا ترامپ در یک موضع گیری علنی خواهان پایان یافتن سیاست جدا کردن مهاجران غیر مجاز از فرزندان آنها شد.

بانوی اول آمریکا در یک موضع گیری علنی کم‌سابقه خواهان پایان یافتن سیاست جدا کردن مهاجران غیر مجاز از فرزندان آنها شد. بنا بر سیاست تازه دولت دونالد ترامپ، اشخاصی که به طورغیر قانونی از مرز مکزیک وارد خاک آمریکا شوند، دستگیر و تحت پیگرد قضایی کیفری قرار می‌گیرند و فرزندان آنها به مراکز اسکان موقت فرستاده می‌شوند. سخنگوی ملانیا ترامپ با انتشار یک بیانیه رسمی اعلام کرد که بانوی اول آمریکا معتقد است: ما کشوری می‎خواهیم که از همه قوانین تبعیت می‌کند ولی با مروت اداره می‌شود.

در این بیانیه آمده است: ملانیا ترامپ از این که ببیند کودکان از خانواده‌های خود جدا می‌شوند، بیزار و امیدوار است که دو طرف (دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان)‌ سرانجام بتوانند برای اصلاح قانون مهاجرت همکاری بکنند. دونالد ترامپ در شبکه توییتر دموکرات‌ها را مقصر اجرای سیاست سختگیرانه خود دانسته است. این در حالی است که مقامات ارشد دولت ترامپ پیش‌تر اعلام کرده بودند که جدایی فرزندان از والدین آنها به عنوان یک نیروی بازدارنده در برابر ورود مهاجران غیرقانونی عمل خواهد کرد. 

بنابر بر آمار رسمی دولت آمریکا، تا به حال حداقل ۲۰۰۰ کودک که به همراه والدینشان به طور غیرمجاز وارد خاک آمریکا شده بودند، جدا و در مراکز موقت اسکان یافته‌اند. بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، نانسی پلوسی، رهبر دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا به شدت سیاست جدایی خانواده‌ها را مورد انتقاد قرار داده و آن را وحشیانه خوانده بود. شماری از جمهوری‌خواهان از سیاست دولت ترامپ حمایت کرده‌اند اما برخی گفته‌اند در این باره ملاحظاتی دارند؛ از جمله پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان گفته است، با چنین سیاست‌هایی «راحت نیست». او افزود: ما نمی‌خواهیم کودکان از والدینشان جدا شوند.

این در حالی است که جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا از سیاست "تحمل صفر" دولت دفاع کرده و هفته گذشته با استناد به یکی از آیه‌های انجیل، گفت: سیاست آمریکا در جدایی کوتاه‌مدت خانواده‌ها، ناعادلانه یا غیرعادی نیست. منتقدان می‌گویند از آیه مذکور در گذشته برای توجیه برده‌داری استفاده شده است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

“ جدا کردن کودکان مهاجران غیرمجاز ”