کاهش ۸۰ درصدی کشته‌های غیرنظامی عراق در ۲۰۱۸

کد خبر : #4604
تاریخ انتشار : دوشنبه, 21 خرداد 1397 14:38
تعداد بازدید کننده : 439
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کاهش ۸۰ درصدی کشته‌های غیرنظامی عراق در ۲۰۱۸
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
شمار کشته‌های غیرنظامی خشونت‌ها در عراق، از آغاز سال 2018 به دلیل شکست داعش کاهش یافته است.

سازمان ملل و یک نهاد نظارتی اظهار کردند، شمار کشته‌های غیرنظامی خشونت‌ها در عراق، از آغاز سال جاری میلادی به دلیل شکست داعش به طور چشم‌گیری کاهش یافته است. طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی هیأت معاونت سازمان ملل در عراق و بانک اطلاعاتی کشته‌شدگان عراق، شمار کشته‌های غیرنظامی این کشور در پنج ماه نخست سال ۲۰۱۸، در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته، ۸۰ درصد کاهش یافته است.

هیئت معاونت سازمان ملل در عراق گزارش داد، از زمان آغاز سال ۲۰۱۸، ۴۷۷ تن در اثر خشونت‌ در این کشور کشته شده‌اند و این آمار در مقایسه با کشته‌شدگان عراقی در پنج ماه نخست سال گذشته میلادی که تعداد آنان به ۲۰۱۴ تن می‌رسد، با کاهش ۷۶.۳ درصدی همراه بوده است. شمار زخمی‌های عراقی نیز در این بازه زمانی از ۲۹۷۷ تن در سال ۲۰۱۷ به ۹۳۹ تن رسیده است که کاهش ۶۸.۴ درصدی این آمار را نشان می‌دهد. نهاد شمارش کشته‌شدگان عراق نیز همین آمار را ارائه می‌دهد. شمار کشته‌شدگان بر اثر خشونت‌های دینی و سیاسی نیز از ۷۷۰۸ تن در پنج ماه نخست ۲۰۱۷ به ۱۸۱۸ تن در سال ۲۰۱۸ رسیده که این آمار نیز کاهش ۷۶.۴ درصدی داشته است.

عراق در ماه مه انتخابات پارلمانی خود را برگزار کرد و طی این رویداد انتخاباتی، حادثه امنیتی خاصی رخ نداد. در ماه رمضان نیز عراق به رغم سال گذشته که حملات مرگباری در این کشور صورت گرفت، شاهد خشونتی نبوده است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

 

“ کاهش ۸۰ درصدی کشته‌های غیرنظامی عراق در ۲۰۱۸ ”