اعتیاد عامل 99 درصد از کودک‌آزاری‌ها

کد خبر : #4587
تاریخ انتشار : شنبه, 19 خرداد 1397 12:07
تعداد بازدید کننده : 501
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اعتیاد عامل 99 درصد از کودک‌آزاری‌ها
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۹۹درصد از کودک‌آزاری در حوزه اعتیاد و استفاده از مواد صنعتی است.

حبیب‌الله مسعودی فرید با اشاره به آخرین وضعیت لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اظهار کرد: بررسی این لایحه در کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی به پایان رسیده است و در نوبت رسیدگی در صحن مجلس قرار دارد. وی تصریح کرد: یکی از نکات مهم در حوزه پیشگیری و کنترل کودک‌آزاری، موارد قانونی است و این لایحه ظرفیت‌های خوبی را نسبت به قانون قبلی دارد و مصادیق کودک‌آزاری در لایحه به‌طور مصداقی آورده شده است و حتی غفلت هم جزء کودک‌آزاری محسوب می‌شود.

مسعودی فرید ادامه داد: در لایحه جدید به بهزیستی و اورژانس اجتماعی توجه ویژه‌ای شده است و نقش آنها پررنگ‌تر شده است تا بتواند مداخلات اثربخش‌تری را انجام دهد و با تمام این موارد امیدواریم مجلس شورای اسلامی لایحه اشاره‌شده را در اولویت کاری خود قرار دهد. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان می‌تواند از بروز حوادث تلخ در حوزه آزار و اذیت کودکان و نوجوانان جلوگیری کند. وی تأکید کرد: ما حق نداریم حقوق کودکان را به هر دلیلی پایمال کنیم ضمن اینکه ما باید در حوزه پیشگیری هم تلاش کنیم و بچه‌ها و خانواده‌ها را نسبت به موضوعات کودک‌آزاری آموزش بدهیم.

مسعودی فرید با اشاره به اینکه باید اورژانس اجتماعی به مردم معرفی شود، گفت: مردم باید بدانند با تماس 123 می‌توانند از خدمات در نظر گرفته‌شده از این مجموعه استفاده کنند علاوه بر اینکه باید قضات و نیروی انتظامی برخورد جدی را با کودک‌آزاری داشته باشند. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: کودک‌آزاری جرم است و باید با افرادی که آن را مرتکب می‌شوند با اشد مجازات برخورد شود و تفاوتی ندارد فرد مجرم چه‌کسی و در چه حوزه‌ای مشغول به فعالیت است.

وی اضافه کرد: باید تلاش شود سیاست‌های حمایتی، اجتماعی افزایش پیدا کند و اعتبارات در این بخش مورد توجه قرار گیرد و این در حالی است که اعتبارات سازمان بهزیستی در این حوزه قابل قبول نیست ضمن اینکه در حال حاضر 150 اورژانس اجتماعی جدید راه‌اندازی شده است و ما در کل کشور 346 اورژانس اجتماعی داریم. مسعودی فرید ابراز کرد: متأسفانه در بخش اعتبارات حوزه حمایتی و اجتماعی سازمان بهزیستی توجهی صورت نمی‌پذیرد و این در حالی است که ما در این زمینه جلسات متعددی را با سازمان برنامه و بودجه کشور داشته‌ایم به‌طوری که سال گذشته 100 میلیارد تومان اعتبار برای راه‌اندازی اورژانس اجتماعی مصوب شد که از این رقم تنها 10 میلیارد تومان پرداخت شد و مابقی اعتبار را سازمان بهزیستی از منابع داخلی خود تأمین کرد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور همچنین گفت: طی سال‌های گذشته بارها به عدم امنیت شغلی پرسنل اورژانس اجتماعی اشاره شده است به‌طوری که این افراد هیچ قرارداد معینی را ندارند ضمن اینکه فعالیت آنها به‌گونه‌ای است که دائماً در معرض خطر و تهدید قرار دارند. وی در پاسخ به این پرسش که علت افزایش کودک‌آزاری در کشور چیست، گفت: اولین دلیل آن اینست که شناسایی ما در حال افزایش است و تنها جایی که ما نگران کودک‌آزاری رو به افزایش هستیم در حوزه اعتیاد و استفاده از مواد صنعتی است و 99 درصد از کودک‌آزاری ما مربوط می‌شود به حوزه اعتیاد.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

“ اعتیاد عامل 99 درصد از کودک‌آزاری‌ها ”