تسلیحات انگلیسی عامل کشتار فلسطینیان

کد خبر : #4561
تاریخ انتشار : دوشنبه, 7 خرداد 1397 11:30
تعداد بازدید کننده : 366
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تسلیحات انگلیسی عامل کشتار فلسطینیان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
آمار منتشر شده جدید نشان می‌دهد که صادرات سلاح انگلیس به رژیم صهیونیستی افزایش زیادی داشته است.

آمار ارائه شده از سوی کمپین ضد تجارت اسلحه نشان می‌دهد که در سال گذشته دولت انگلیس مجوز صدور ۲۲۱ میلیون پوند سلاح به سرزمین‌های اشغالی را صادر کرده است. سال ۲۰۱۵ دولت انگلیس مجوز فروش تسلیحات به ارزش ۲۰ میلیون پوند به سرزمین‌های اشغالی را صادر کرده که این رقم در سال ۲۰۱۶ به ۸۶ میلیون پوند و در سال ۲۰۱۷ به ۲۲۱ میلیون پوند رسیده است. در مجموع انگلیس در طول ۵ سال گذشته ۳۵۰ میلیون پوند تسلیحات به رژیم صهیونیستی فروخته است. این میزان صادرات، رژیم صهیونیستی را به هشتمین بازار برای سلاح‌های انگلیس تبدیل کرده است.

گاردین می‌نویسد: گروه‌های حقوق بشری در انگلیس اقدام این کشور در اعزام یک مقام سلطنتی به سرزمینی که طی ماه‌های اخیر از نیروی مرگبار علیه فلسطینیان استفاده کرده را زیر سؤال بردند و این اقدام موجب بروز نگرانی‌هایی برای مقامات انگلیس شده است. «کری مسکوگیوری»، دبیر کمپین سیاسی سازمان عفو بین الملل در انگلیس می‌گوید: پس از اعمال بیش از حد زور از سوی نیرو‌های امنیتی اسرائیل در مرز نوار غزه، احتمالا تنش‌ها در این منطقه به نقطه بحرانی می‌رسد. بر اساس گزارش گاردین بررسی‌های دولت انگلیس نشان می‌دهد که این کشور ۱۲ مجوز فروش سلاح به رژیم صهیونیستی صادر کرده که به عقیده دولت این کشور در درگیری‌های سال ۲۰۱۴ استفاده شده است.

سال ۲۰۱۰ «دیوید میلیباند»، وزیر خارجه وقت انگلیس گفت: تجهیزات اسرائیل که در حمله به نوار غزه استفاده شده مطمئنا شامل اجزایی تأمین شده از سوی انگلیس بوده است. «آندرو اسمیت» از کمپین ضد تجارت اسلحه می‌گوید: با اجازه دولت انگلیس سلاح‌های این کشور بار‌ها و بار‌ها علیه فلسطینیان استفاده شده و صادرات سلاح انگلیس به اسرائیل همچنان ادامه دارد، باید تحقیقات کاملی صورت بگیرد که آیا از سلاح‌های انگلیس در خشونت ماه‌های اخیر استفاده شده است یا خیر.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

“ تسلیحات انگلیسی عامل کشتار فلسطینیان ”