مدافعان حقوق بشر: آمریکا باید پاسخگوی برنامه‌های جاسوسی‌اش باشد

کد خبر : #455
تاریخ انتشار : دوشنبه, 13 آبان 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 635
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
مدافعان حقوق بشر: آمریکا باید پاسخگوی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دو سازمان مدافع حقوق بشر اعلام کردند که دولت آمریکا باید پاسخگوی برنامه‌های آژانس امنیت ملی این کشور (NSA) در مورد جاسوسی از میلیون‌ها شهروند در سراسر جهان و کنترل ارتباطات اینترنتی و مکالمات تلفنی آن‌ها باشد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، شبکه تلویزیونی راشا تودی، مردم در مادرید در اعتراض به حکم دادگاه حقوق بشر اتحادیه اروپا در استراسبورگ مبنی بر لزوم آزادی خانم اِنِس دلریو، عضو شاخه نظامیِ گروه جدایی‌طلب «اتا» در منطقه باسکِ این کشور، تظاهرات گسترده ای برپا کردند. دلریو به علت شرکت در چندین فقره بمبگذاریِ مرگبار در دهه هشتاد میلادی، در زندان اسپانیا بسر می‌برد.
جان لاکلند، از اندیشکده دمکراسی و همکاری، در گفتگو با این شبکه گفت، بسیار شگفت‌انگیز است که دادگاه حقوق بشر اروپا به این نحو در امور اسپانیا مداخله کند تا حکم زندان یک زن را که در دادگاه‌های اسپانیا به نحوی منصفانه، در رابطه با اتهام قتل بیش از بیست و سه شهروند اسپانیایی محکوم شده است، ملغی اعلام کند.
وی افزود، دیوان حقوق بشر اروپا در حالی دستور آزادی این تروریست را داده که این زن، یک قاتل زنجیره‌ای است. شایان ذکر است، دادگاه حقوق بشر اروپا که از همان ابتدا به این دلیل تأسیس شد که بتواند از مردم عادیِ اروپایی در برابر اذیت و آزارهایی که ممکن است از سوی دولت‌هایشان به آنان برسد محافظت کند، اکنون از افرادی حمایت کرده است که خودشان مرتکب بالاترین سطح نقض حقوق بشر شده‌اند، زیرا آنان شمار زیادی از شهروندان عادی را در اسپانیا به قتل رسانده‌اند.

 

“ مدافعان حقوق بشر: آمریکا باید پاسخگوی برنامه‌های جاسوسی‌اش باشد ”