دیوان حقوق بشر اروپا نباید دستور آزادی تروریست‌ها را صادر کند

کد خبر : #454
تاریخ انتشار : سه شنبه, 7 آبان 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 664
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دیوان حقوق بشر اروپا نباید دستور آزادی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کارشناس سیاسی در گفتگو با شبکه تلویزیونی روسیه گفت، دیوان حقوق بشر اتحادیه اروپا نباید دستور آزادی تروریست‌ها را در اسپانیا صادر کند، زیرا این ناقض حکم عادلانه دادگاه اسپانیا خواهد بود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، شبکه تلویزیونی راشا تودی، مردم در مادرید در اعتراض به حکم دادگاه حقوق بشر اتحادیه اروپا در استراسبورگ مبنی بر لزوم آزادی خانم اِنِس دلریو، عضو شاخه نظامیِ گروه جدایی‌طلب «اتا» در منطقه باسکِ این کشور، تظاهرات گسترده ای برپا کردند. دلریو به علت شرکت در چندین فقره بمبگذاریِ مرگبار در دهه هشتاد میلادی، در زندان اسپانیا بسر می‌برد.
جان لاکلند، از اندیشکده دمکراسی و همکاری، در گفتگو با این شبکه گفت، بسیار شگفت‌انگیز است که دادگاه حقوق بشر اروپا به این نحو در امور اسپانیا مداخله کند تا حکم زندان یک زن را که در دادگاه‌های اسپانیا به نحوی منصفانه، در رابطه با اتهام قتل بیش از بیست و سه شهروند اسپانیایی محکوم شده است، ملغی اعلام کند.
وی افزود، دیوان حقوق بشر اروپا در حالی دستور آزادی این تروریست را داده که این زن، یک قاتل زنجیره‌ای است. شایان ذکر است، دادگاه حقوق بشر اروپا که از همان ابتدا به این دلیل تأسیس شد که بتواند از مردم عادیِ اروپایی در برابر اذیت و آزارهایی که ممکن است از سوی دولت‌هایشان به آنان برسد محافظت کند، اکنون از افرادی حمایت کرده است که خودشان مرتکب بالاترین سطح نقض حقوق بشر شده‌اند، زیرا آنان شمار زیادی از شهروندان عادی را در اسپانیا به قتل رسانده‌اند.

 

“ دیوان حقوق بشر اروپا نباید دستور آزادی تروریست‌ها را صادر کند ”