2018 سالی مرگبار برای دانش آموزان آمریکایی

کد خبر : #4530
تاریخ انتشار : یکشنبه, 30 اردیبهشت 1397 11:19
تعداد بازدید کننده : 513
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
2018 سالی مرگبار برای دانش آموزان آمریکایی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
شمار کودکان آمریکایی که بر اثر تیراندازی در مدارس کشته شده‌اند از میزان مرگ و میر نظامیان بیشتر بوده است.

آمار جدیدی نشان می‌دهد که از آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی، شمار کودکان آمریکایی که بر اثر تیراندازی در مدارس این کشور کشته شده‌اند از میزان مرگ و میر نظامیان این کشور در سراسر جهان بیشتر بوده است. تیراندازی اخیر در مدرسه‌ای در تگزاس آمار جدیدی را درخصوص مرگ و میرهای آمریکاییان رقم زد. بر اساس گزارش واشنگتن پست، بنا بر آمار اعلام شده از جانب وزارت دفاع آمریکا، شمار کشته‌شدگان حوادث تیراندازی در مدارس آمریکا، بدون در نظر گرفتن معلمان و پرسنل مدیریتی و حفاظتی مدارس از شمار تلفات نظامی آمریکا از آغاز سال جاری میلادی پیشی گرفته است.

در سال ۲۰۱۷، شمار تلفات نظامیان آمریکایی بسیار بیشتر از کودکان کشته شده در تیراندازی‌های مدارس این کشور بود. کارشناسان و قانونگذاران آمریکایی قادر به تعریف این آمار به عنوان یک ناهنجاری یا یک هنجار جدید در زندگی آمریکایی‌ها نیستند. واشنگتن پست در گزارش خود علاوه بر هشدار درخصوص این آمار بیان می‌کند که چنین مساله‌ای لزوما به معنای این نیست که مدارس آمریکا از مناطق جنگی خطرناک‌تر هستند. این گزارش همچنین توضیح می‌دهد که سیستم آموزشی آمریکا ۵۰ میلیون دانش‌آموز را شامل می‌شود و این در حالی است که نیروهای مسلح آمریکا تنها ۱.۳ میلیون عضو دارد.

بر اساس این آمار، احتمال کشته شدن یک سرباز آمریکایی ۴۰ برابر بیشتر از احتمال کشته شدن یک دانش‌آموز در مدارس این کشور بر اثر تیراندازی است. آمار کشته شدگان مدارس آمریکایی اما در قیاس با سال گذشته، سه برابر افزایش یافته است. بر اساس گزارش واشنگتن پست، از آغاز سال ۲۰۱۸ تا به امروز، ۲۹ تن در حوادث تیراندازی در مدارس آمریکا کشته شده‌اند و در همین بازه زمانی، ۱۳ تن از نیروهای ارتش این کشور در سراسر جهان در هفت حادثه نظامی از جمله سقوط هلیکوپتر کشته شده‌اند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

“ 2018 سالی مرگبار برای دانش آموزان آمریکایی ”