سازمان ملل: عربستان باید به تبعیض علیه زنان پایان دهد

کد خبر : #452
تاریخ انتشار : یکشنبه, 5 آبان 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 936
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان ملل: عربستان باید به تبعیض علیه زنان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان ملل متحد روز جمعه از عربستان سعودی خواست به تبعیض علیه زنان پایان دهد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، این در حالی است که فعالان زن در عربستان در تلاش برای به چالش کشیدن قانون ممنوعیت رانندگی برای زنان در این کشور هستند.
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد گزارشی مشتمل بر 225 پیشنهاد را اوایل این هفته در ژنو به منظور بهبود اوضاع حقوق بشر در عربستان سعودی تصویب کرد .
این گزارش در پی تهدید های این هفته عربستان سعودی درباره سرکوب فعالانی منتشر شد که انتظار می رود قصد دارند روز شنبه برنامه ای را در تنها کشوری که رانندگی زنان در آن ممنوع است، ارائه کنند.
فعالان از شبکه های اجتماعی برای فراخواندن زنان عربستانی به منظور پیوستن به این کمپین استفاده کرده اند.
در بسیاری از توصیه های سازمان ملل متحد از ریاض خواسته شده است قانونی را که بر اساس آن زنان برای کار، ازدواج و ترک کشور به اجازه خویشان مرد خود نیاز دارند ، لغو کند.
در یکی از پیشنهادهای سازمان ملل از عربستان سعودی خواسته شده است این ممنوعیت ها را لغو کند.
عربستان سعودی تا زمان برگزاری جلسه بعدی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ماه مارس 2014 فرصت دارد به این توصیه ها پاسخ دهد. بندر بن محمد الایبان - که رئیس کمیسیون حقوق بشر عربستان سعودی است و ریاست هیئت عربستانی را در ژنو بر عهده دارد - در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد تأکید کرد کشورش در زمینه بهبود حقوق بشر زنان به پیشرفت هایی دست یافته است.
او خاطرنشان کرد عربستان سعودی 20 درصد کرسی های مجمع شورا - نهادی که می تواند تغییرات را در قانون به پادشاه عربستان پیشنهاد کند - به زنان اختصاص داده است.
به گزارش پایگاه اینترنتی میدل ایست آنلاین از ژنو، در گزارش روز جمعه سازمان ملل همچنین از عربستان خواسته شده است اقدامات بیشتری در جهت حفاظت از کارگران مهاجر اتخاذ کند.
شورای حقوق بشر سازمان ملل همچنین درباره ادامه استفاده از مجازات اعدام از جمله در ارتباط با جرایمی که افراد کم سن و سال مرتکب آن می شوند، به شدت ابراز نگرانی کرد.

“ سازمان ملل: عربستان باید به تبعیض علیه زنان پایان دهد ”