۳۰ درصد پست‌های مدیریت شهری به زنان اختصاص می‌یابد

کد خبر : #4482
تاریخ انتشار : شنبه, 15 اردیبهشت 1397 14:39
تعداد بازدید کننده : 438
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
۳۰ درصد پست‌های مدیریت شهری به زنان اختصاص می‌یابد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اید به تعداد مدیران مرد، مدیران زن نیز در حوزه های شهری با توجه به نوع تخصص آنها جایگزین شوند.

اکبر نعمتی یزدی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور در غرفه «زنان در شهر» گفت: مدیریت شهری در نظر دارد بیش از 30 درصد از مدیران آتی را از جمعیت بانوان متخصص شاغل در شهرداری تهران را در پست های کلیدی استفاده کند. مدیر عامل این سازمان در نشست مشترک با مشاور اجرایی اداره کل بانوان شهرداری تهران و جمعی از مدیران ستاد توانمندسازی بانوان در نمایشگاه کتاب تهران، گفت: بانوان نقش برجسته‌ای در بالندگی کشور دارند و در واقع یکی از شاخص‌های توسعه اجتماعی، مشارکت زنان و نحوه نقش آفرینی آنها در ساختارهای اجتماعی است.

وی با اشاره به سوابق درخشان بانوان در رده های مدیریتی در پایتخت ،اشاره کرد و افزود: در نقش آفرینی زنان شکی نیست و رفتارهای جنسیتی به آنان صدمه می‌زند. باید به تعداد مدیران مرد، مدیران زن نیز در حوزه های شهری و اجتماعی با توجه به نوع تخصص و توانمند بودن آنها، در رده‌های مدیریتی جایگزین شوند.

زنان می توانند سکان دار حوزه های توانمندی و کارآفرینی باشند

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، تصریح کرد: وقتی بانوان توانایی مدیریتی داشته باشند، چرا از این ظرفیت در یک شرایط مساوی و عادلانه استفاده نشود. وی در ادامه افزود: بانوانی که در حوزه های کارآفرینی و توانمند سازی و یا حوزه های مرتبط دیگر، فکرهای زیبا، خلاقیت و نوآوری دارند و می‌توانند آنرا به مرحله اجرایی برسانند، باید بعنوان سکانداران معرفی شوند تا شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در این حوزه‌ها باشیم. نعمتی افزود : مطرح کردن عبارت «جنسیتی» و «زنان» به شخصیت زن لطمه می‌زند، زنان و مردان ظرفیت‌های کشور هستند که در شرایط مساوی از توانایی‌های آنها استفاده بهینه شود و سهمیه ای کردن آنها لطمات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در خصوص فعالیت‌های مشترک ستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و سامانه سمات، افزود: با توجه به واگذاری ماموریت‌ها و وظایف ستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار به سازمان خدمات اجتماعی این سازمان، آمادگی هر نوع همکاری و پشتیبانی در حوزه ساماندهی آسیب های اجتماعی و توانمند کردن زنان، اعلام می‌کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

“ ۳۰ درصد پست‌های مدیریت شهری به زنان اختصاص می‌یابد ”