حقایقی وحشتناک از سلاح‌های اسرائیل

کد خبر : #4480
تاریخ انتشار : شنبه, 15 اردیبهشت 1397 11:52
تعداد بازدید کننده : 604
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
حقایقی وحشتناک از سلاح‌های اسرائیل
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رژیم صهیونیستی برای سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیز اخیر فلسطینی‌ها از سلاح‌های مرگبار و ممنوعه استفاده می‌کند.

نیروهای نظامی صهیونیستی برای مقابله با تظاهرات مبارزان فلسطینی از سلاحهای نامتعارف استاده می‌کنند. مردم فلسطین از روز 30 ماه مارس (10 فروردین‌ماه) هر جمعه تظاهراتی مسالمت‌آمیز تحت عنوان «راهپیمایی بزرگ بازگشت» در مرز نوار غزه و سرزمینهای اشغالی برگزاری می‌کنند که نظامیان صهیونیست تاکنون ده‌ها فلسطینی را به شهادت رسانده و صدها نفر نیز زخمی کرده‌اند. بنا به گزارش وزارت بهداشت فلسطین، در پنج جمعه تظاهرات راهپیمایی بازگشت، تاکنون 49 فلسطینی از جمله 5 کودک و نوجوان و 2 خبرنگار به شهادت رسیده‎اند و حدود 7000 نفر دیگر نیز زخمی شده اند. از نظر محل اصابت گلوله نیز این وزارتخانه تاکید کرد که 297 نفر از ناحیه گردن و سر، 518 نفر از ناحیه بالاتنه، 139 نفر از ناحیه پشت، 166 نفر از ناحیه شکم، 1942 نفر از ناحیه پایین تنه و 74 نفر از چندین ناحیه از بدن زخمی شده اند. تاکنون 24 فلسطینی هم به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست دچار قطع عضو شده‎اند.

 

گلوله‌های پروانه‌ای چگونه بدن را متلاشی می‌کنند

شکبه خبری الجزیره در گزارشی مستند و به نقل از شهروندان و منابع بیمارستانی نوار غزه فاش کرده که اسرائیل در راهپیمایی‌های اخیر از سلاحهای مرگبار کشتار جمعی و عجیبی استفاده می‌کند که به راحتی اندامهای داخلی را متلاشی و یا منجر به قطع عضو می‌شود. «الجزیره» با روایت داستان غم‌انگیز قطع پای چپ «محمد الضعیم» 22 ساله که در جریان راهپیمایی 6 آوریل هدف گلوله اسرائیلی‌ها قرار گرفته می‌نویسد: گلوله به پای چپ او اصابت کرده بود و تمام عروق و بافتهای اندامی و همچنین بخش زیادی از استخوان نابود شده بود به گونه‌ای که پا به کل تغییر شکل داده بود. پزشکان معالج «محمد الضعیم» در خصوص قطع عضو او گفته‌اند: نیروهای اسرائیلی تظاهرکنندگان را نوعی جدیدی از گلوله هدف قرار می‌دهند که پیش از این هرگز استفاده نمی‌کردند؛ گلوله‌‌هایی معروف به «گلوله پروانه‌ای» که ضمن اینکه جراحات داخلی شدیدی ایجاد می‌کند، به محض اصابت منفجر شده و تمام بافت، عروق خونی و استخوان اندام را پودر می‌کند.

«اشرف الغدرا» سخنگوی وزارت بهداشت غزه می‌گوید: تمام 24 نفری که در تظاهرات اخیر قطع عضو شده‌اند، تنها با یک گلوله پروانه‌ای هدف قرار گرفته بودند؛ «یاسر مرتجی و احمد ابوحسین» دو روزنامه‌نگاری که از ناحیه شکم هدف قرار گرفته بودند بر اثر جراحات فراوان به شهادت رسیدند. به گفته «الغدرا» تمام اندامهای داخلی دو خبرنگار شهید متلاشی و پودر شده بود. «الغدرا» نیز با تأیید اینکه اسرائیل نخستین بار است که از این گلوله‌های مرگبار استفاده می‌کند می‌افزاید: به طور معمول، گلوله‌های عادی در محل اصابت پا را می‌شکافند، اما چنین گلوله‌هایی با انفجاری در درون اندام، شکافهای عمیق و گسترده‌ای در پا ایجاد می‌کنند. این گلوله‌ها پیش‌رونده هستند، پا را متلاشی و پودر می‌کنند و چاره‌ای جز قطع آن باقی نمی‌ماند.

«جمال نعیم» از فعالان فلسطینی در توصیف گلوله‌های پروانه‌ای نوشته است: گلوله پروانه‌ای نوعی از گلوله است که سریعتراز امواج صوت حرکت و هنگام برخورد با بدن جراحات شدیدی در پوست و استخوان ایجاد می‌کند. تک‌تیراندازهای ارتش اسرائیل از این گلوله‌ها علیه تظاهرکنندگان غیرمسلح فلسطینی در مرز غزه استفاده می‌کنند. «ماریا الیزابت اینگرس» رئیس پزشکان بدون مرز در فلسطین در گزارش خود مشاهدات خود را اینگونه بیان می‌کند: مجروحانی که با گلوله‌های پروانه‌ای هدف قرار گرفته بودند جراحتهای غیرمعمولی داشتند و نیازمند عملهای جراحی پیچیده‌ای بودند. بیش از نیمی از 500 مجروحی که در درمانگاه تحت درمان قرار گرفت، این گلوله‌ها استخوان را پودر و بافت اندام را متلاشی کرده بود. جراحی و درمان چنین زخم‌هایی بسیار دشوار است و بسیاری از مجروحان تا آخر عمر از اختلال کارکرد و نقص عضو رنج خواهند برد.

به نوشته الجزیره مطابق با «کنوانسیون 1899 لاهه» استفاده از گلوله‌های انفجاری و پیش‌رونده به علت ایجاد جراحتهای و رنجهای غیرضروری در سراسر جهان ممنوع شده‌است؛ بر طبق قوانین بین‌المللی هنگامی که استفاده از زور اجتناب‌ناپذیر است نیروهای نظامی باید تمام تلاش خود برای کاهش جراحتها به کار گیرند.

 

گازهای سمی تشنج‌زا

استفاده از گلوله‌های پروانه‌ای تنها سلاح ممنوعه‌ای نیست که نظامیان صهیونیست طی هفته‌های گذشته علیه فلسطینی‌ها به‌کار بردند، به نوشته «الجزیره» فلسطینی‌ها طی تظاهرات اخیر شاهد شلیک نوعی گاز سمی به تظاهرکنندگان بوده‌اند که تشنج‌های شدیدی در افراد مجروح ایجاد می‌کند. به گفته شاهدان گازی که صهیونیست‌ها شلیک می‌کنند سبز-زرد رنگ است و افرادی که در معرض آن قرار می‌گیرند دچار تشنج شدید می‌شوند و دیوانه‌وار پاها و بدنشان شروع به لرزش می‌کند. برخی نیز دچار خفگی یا میگرن شدید یا بالارفتن ضربان قلب شده‌اند. «اشرف جمعه» شیمی‌دان و پزشک در غزه توضیح می‌دهد: این نوع گاز بسیار خطرناکتر از گاز اشک‌آور است و علائم آن نیز شدیدتر است، و درمان درست آن نیز بسیار مشکل است. این پزشک فلسطینی «احمد زوروب» نوجوان 18 ساله فلسطینی را مثال می‌زند که بر اثر این گاز سمی هوشیاری خود را از نخستین جمعه یعنی 30 مارس از دست داده و برای درمان به مصر اعزام شده‌است. 

«اشرف جمعه» با بیان اینکه تاکنون 75 نفر بر اثر این گاز سمی بستری شده‌اند تأکید می‌کند: سطح دانش غزه در حدی نیست که بتواند ماهیت و ساختار پیچیده گازهای سمی جدید اسرائیل را شناسایی کند، ما از «سازمان منع گسترش سلاحهای شیمایی» و جامعه بین‌المللی درخواست داریم که کمیته تحقیقی را به نوار غزه اعزام کنند. «اشرف الغدرا» سخنگوی وزارت بهداشت غزه در توضیح این گازهای سمی خطرناک اسرائیل می‌گوید: هنگام شلیک گازهای معمولی فرد پس از چند دقیقه بهبود می‌یابد، اما گازهای جدید اغلب فرد را چند ساعت در بیمارستان بستری می‌کنند تا سلامت خود را دوباره بازیابد.

 

پهپادهای اشک‌آور

از دیگر راه‌هکارها و شیوه‌های جدید رژیم صهیونیستی برای سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیز فلسطینی‌ها استفاده از پهپادها برای شلیک گاز اشک‌آور به سمت تظاهرکنندگان است. بسیاری از ناظران و تحلیل‌گران سیاسی اعتفاد دارند که اقدام رژیم صهیونیستی به استفاده از سلاحها و جنگ‌افزارهای جدید در سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیز فلسطینی‌ها صرفاً برای برخورد شدید با مبارزان فلسطینی نیست بلکه آزمایش میدانی این سلاح‌ها هم هست. الجزیره در گزارش دیگری به نقل از کارشناسان می‌نویسد: اسرائیل سرزمین‌های اشغالی را به آزمایشگاهی برای سنجش سلاح‌ها و نمایشگاه جنگ‌افزارهای جدیدش تبدیل کرده‌ است. به نوشته الجزیره اسرائیل پس از آزمایش این سلاح‌ها علیه مردم فلسطین بعداً در تبلیغات خود با افتخار به مشتریان سلاح‌های خود می‌گوید این محصولات «در میدان نبرد آزمایش خود را پس داده‌اند». بر اساس این گزارش اسرائیل کوچکتر از ایالت نیویورک آمریکا است اما همه می‌دانند که بزرگترین صادرکننده سلاح در جهان است.

                                                                                                                                                                         

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

“ حقایقی وحشتناک از سلاح‌های اسرائیل ”