تبعیض نژادی نظام‌مند در ساختار جامعه انگلیس

کد خبر : #4451
تاریخ انتشار : یکشنبه, 9 اردیبهشت 1397 10:46
تعداد بازدید کننده : 522
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تبعیض نژادی نظام‌مند در ساختار جامعه انگلیس
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
پلیس با تبعیض‌نژادی نظام‌مند در ساختار جامعه انگلیس و کشتار سیاه‌پوستان از سوی نیروهای انگلیسی رکورد زده است.

متخصصان حقوق بشر سازمان ملل می‌گویند که اطلاعات پلیس انگلیس نشان می‌دهد که مرگ تعداد زیادی از سیاه‌پوستان از سوی پلیس نشان دهنده این موضوع است که تبعیض نژاد نظام‌مند در ساختار جامعه انگلیس ریشه دارد. این گروه از متخصصان می‌گویند که بر اساس اطلاعات پلیس تعداد زیادی از اقلیت‌های نژادی در پی استفاده بیش از حد خشونت از سوی نیروهای دولتی جان خود را از دست می‌دهند. در گزارش این متخصصان ضمن بیان این مطلب که اقلیت‌های نژادی هیچگاه در تعقیب قانونی افسران پلیس به دلیل این قتل‎ها موفق نبوده‌اند آمده است: این موضوع نشان دهنده عدم پاسخگویی و مجازات در قانونی است که آژانس‌های دولتی و نیروهای اجرایی بر اساس آن عمل می‌کنند. 

این هشدار از سوی اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل پیش از دیدار 12 روزه گزارشگر ویژه نژادپرستی سازمان ملل از انگلیس صادر شده است که از روز دوشنبه 10 اردیبهشت‌ماه آغاز خواهد شد. این هیأت از متخصصان حقوق بشر سازمان ملل می‌گویند: این کشتارها موجب تقویت تجربیات نژادپرستی نظام‌مند، نظارت بیش از حد پلیس و افزایش جرم و جنایت علیه نژادهای آفریقایی و دیگر اقلیت‌ها در انگلیس می‌شود. در ادامه این گزارش آمده است: عدم بررسی مناسب و پیگیری قانونی این کشتارها موجب فقدان پاسخگویی نیروها و آژانس‌های دولتی و همچنین انکار راه‌حل‌های مناسب و پرداخت غرامت به بازماندگان قربانیان می‌شود.

گاردین می‌نویسد: این هیأت حقوق بشری به خصوص به استفاده بیش از حد از سلاح و تیراندازی نیروهای پلیس انگلیس در مواجهه با سیاهان اشاره می‌کنند و می‌گویند که احتمال هدف قرار گرفتن سیاه‌پوستان و دیگر اقلیت‌های نژادی از سوی پلیس 3 برابر دیگر افراد است. اعضای این هیأت متخصصان افزودند: افرادی از کشورهای آفریقایی که از ناتوانی‌های روانی و اختلالات شدید روحی و عاطفی رنج می‌برند به روش‌های گوناگون هدف تبعیض نژاد قرار داشته و تحت تأثیر استفاده بیش از حد از زور قرار دارند. گاردین می‌نویسد: گزارش سال گذشته «دیوید لامی»، نماینده پارلمانی تاتنهام وجود نابرابری‌های نژادی در سراسر سیستم عدالت کیفری انگلیس را نشان می‌دهد و این نماینده پارلمان بارها اعلام کرده که جوانان سیاه‌پوست این حس را دارند که در یک ایالت پلیسی انگلیس زندگی می‌کنند و استانداردهای متفاوت نظارت پلیس در مقایسه با سفیدپوستان بر آنها اعمال می‌شود.

بر اساس گزارش گاردین سال گذشته 7 سیاهپوست در اثر اعمال خشونت پلیس در زمان بازداشت جان خود را از دست داده‌اند و یکی از وکلای حامی خانواده این قربانیان که شواهدی را نیز در اختیار متخصصان سازمان ملل قرار داده می‌گوید: افرادی با اختلالات روانی هدف تبعیض نژاد مضاعفی از سوی پلیس قرار گرفته و به شیوه مهلکی خشونت علیه آنان استفاده می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری میزان

 

“ تبعیض نژادی نظام‌مند در ساختار جامعه انگلیس ”