گزارش یونیسف از خشونت وبدرفتاری اسرائیل با کودکان فلسطینی

کد خبر : #445
تاریخ انتشار : سه شنبه, 23 مهر 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 1152
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش یونیسف از خشونت وبدرفتاری اسرائیل با...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق کودکان سازمان ملل(یونیسف) اعلام کرد، ارتش رژیم صهیونیستی به دنبال افزایش انتقادات بین‌المللی از ‌آن نسبت به افشای بدرفتاری با کودکان حین دستگیری آنها اصلاحاتی را در چگونگی دستگیری کودکان اعمال کرده است اما بدرفتاری این رژیم با کودکان همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری راشاتودی، صندوق کودکان سازمان ملل موسوم به یونیسف در بیانیه‌ای گفت: اسرائیل اقدامات انجام داده تا برخی از مشکلات تصریح شده در گزارش این صندوق در ماه مارس را مورد رسیدگی قرار دهد.
این گزارش فاش ساخت: کودکان فلسطینی که در کرانه باختری توسط ارتش اسرائیل دستگیر می‌شوند به طور نظام‌مند مورد بدرفتاری قرار می‌گیرند.
یونیسف گزارش داد، هفت ماه پس از این گزارش به رغم 38 توصیه ذکر شده در آن در خصوص مطابق کردن رفتار با کودکان فلسطین با استانداردهای بین‌المللی نقض حقوق کودکان توسط اسرائیل ادامه دارد.
یونیسف گزارش داد: برای نخستین بار اقدامات جدید اسرائیل زمان حضور کودکان دستگیر شده در دادگاه را برای کودکان 13-12 ساله از چهار روز به 24 ساعت برای کودکان 15-14 ساله از چهار روز به دو روز رسانده است هر چند که تغییری در خصوص زمان دستگیری کودکان 17-16 ساله ایجاد نشده است.
همچنین در اقدامی دیگر محاکمه کودکان از محاکمه بزرگسالان جدا شده است.
در ماه مارس، یونیسف در گزارشی گفت هر سال 700 کودک فلسطینی 12 تا 17 ساله که اغلب پسر هستند، توسط پلیس، ارتش و ماموران امنیتی اسرائیل دستگیر و بازجویی می‌شوند. بر طبق این گزارش در هنگام دستگیری این کودکان، سربازان تا بن دندان مسلح به خانه آنها در شب هنگامی که خواب هستند حمله کرده و آنها را با دستبند و چشمان بسته در حالی که محروم از خواب شده و به شدت ترسیده‌اند به مرکز بازجویی می‌برند.

“ گزارش یونیسف از خشونت وبدرفتاری اسرائیل با کودکان فلسطینی ”