حمله جنگنده‌های ائتلاف عربستان به منطقه رازح یمن

کد خبر : #4440
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 22 فروردین 1397 15:24
تعداد بازدید کننده : 524
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
حمله جنگنده‌های ائتلاف عربستان به منطقه رازح یمن
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
ائتلاف متجاوز عربستان از 25 مارس سال 2016 حملات خود به یمن را به بهانه بازگرداندن قدرت به «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن آغاز کرده است.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی منطقه «رازح» در یمن را هدف حمله قرار دادند که در پی این حمله وحشیانه 4 کودک شهید و 10 نفر دیگر مجروح شدند. بر اساس گزارش منابع محلی تعدادی از مجروحین نیز کودکان و زنان هستند. روز دوشنبه 20 فروردین‌ماه نیز در پی چندین حمله هوایی ائتلاف متجاوز سعودی در یمن 22 غیرنظامی شهید و ده‌ها نفر دیگر مجروح شده‌اند. طی روزهای گذشته هزاران نفر از مردم در شهرهای مختلف یمن با برپایی تظاهرات این حملات وحشیانه را محکوم کرده‌اند.

ائتلاف متجاوز عربستان از 25 مارس سال 2016 حملات خود به یمن را به بهانه بازگرداندن قدرت به «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن و نیز تضعیف نیروهای مردمی انصارالله، آغاز کرده و تاکنون موجب کشته شدن حدود 10 هزار نفر از مردم یمن شده است. ورود ائتلاف عربستان به این جنگ باعث کشتار بسیاری از غیرنظامیان یمن شده است اما با این وجود کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا علیرغم این کشتار بیرحمانه و انتقادهای گسترده همچنان به فروش سلاح خود به عربستان ادامه می‌دهند.

 

خبرگزاری میزان

“ حمله جنگنده‌های ائتلاف عربستان به منطقه رازح یمن ”