نگاهی به برده‌داری مدرن در انگلیس

کد خبر : #4438
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 22 فروردین 1397 15:15
تعداد بازدید کننده : 671
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نگاهی به برده‌داری مدرن در انگلیس
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
برآوردهای صورت گرفته بر اساس آمار رسمی از سال 2013 تاکنون نشان می‌دهند که 10 تا 13 هزار نفر قربانی برده‌داری مدرن و قاچاق انسان در انگلیس حضور دارند.

سازمان‌ حمایت از قربانیان برده‌داری مدرن در لندن اعلام کرد حدود یک چهارم از زنانی که موفق به رهایی از برده‌داری مدرن شده‌اند باردار هستند و اکثر این زنان از مراقبت‌های حیاتی مورد نیاز دوران حاملگی محروم بوده و در وضعیت بسیار بدی قرار دارند. مؤسسه خیریه «هستیا» دلیل این مسأله را جلوگیری قاچاقچیان انسان از دسترسی این زنان به کمک‌های پزشکی در مراحل اولیه بارداری و کمبود دانش این افراد در زمینه حقوق آنها در دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی اعلام کرده است. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد که بسیاری از این افراد با مشکلاتی مانند اقدام به خودکشی، انزوا و قطع ارتباط با نزدیکان خود روبه‌رو هستند. گزارش هستیا همچنین نشان می‌دهد که تمامی این افراد در فقر کامل زندگی می‌کنند و نیازهای خود را از طریق مؤسسات خیریه و سازمان‌های غذایی تأمین می‌کنند و از هر پنج زنی که در دوران حاملگی هستند 4 نفر ارتباط با خانواده را قطع کرده‌اند.

بر اساس گزارش هستیا 70 درصد زنان قربانی برده‌داری مدرن به منظور بهره‌برداری جنسی به انگلیس آورده می‌شوند و بسیاری از حاملگی‌ها در این زنان در نتیجه تجاوز جنسی بوده است. سازمان بین‌المللی کار در جدیدترین گزارش خود برآورد کرده که حدود 40 میلیون نفر در سراسر جهان قربانی برده‌داری مدرن هستند که یک چهارم از آنان کودکان و 25 درصد از آنها وادار به انجام کار اجباری می‌شوند که این آمار نشان دهنده عمیق بودن فاحعه است. برآوردهای صورت گرفته بر اساس آمار رسمی از سال 2013 تاکنون نشان می‌دهند که 10 تا 13 هزار نفر قربانی برده‌داری مدرن و قاچاق انسان در انگلیس حضور دارند و اطلاعات آژانس ملی آزار و شکنجه در سال 2016 نشان می‌دهد تعداد افراد مراجه کننده برای کمک تنها در طول سه سال دو برابر شده است. 

آژانس جرایم ملی انگلیس (NCA) هشدار داده است که قاچاق انسان و برده‌داری مدرن اکنون آنقدر در این کشور گسترش یافته که مردم عادی به طور ناخواسته ممکن است با قربانیان به شکل روزانه برخورد کنند. این آژانس می‌گوید بخش‌های اصلی برده‌داری مدرن شامل فرآیند تولید مواد غذایی، ماهیگیری، کشاورزی، ساختمان‌سازی، کارگران خانگی و مراقبتی و کارواش‌هاست که در آن‌ها از قربانیان به عنوان کارگر استفاده می‌شود. همچنین قربانیان برده‌داری و قاچاق انسان مورد سو‌ء استفاده جنسی هم قرار می‌گیرند که بسیاری از این قربانیان در سنین پایین به خانواده‌های انگلیسی فروخته می‌شوند. این سازمان انگلیسی با اشاره به برملا شدن فعالیت برخی شبکه‌های قاچاق انسان در انگلیس می‌گوید: برده‌داری مدرن و قاچاق انسان به مراتب شایع‌تر از آن چیزی است که پیش از این مجریان قانون در انگلیس تصور آن را می‌کردند.

«ویل کر»، مدیر بخش آسیب‌پذیری NCA، اعلام کرده است: آمار قربانیان برده‌داری جنسی در انگلیس بسیار بیشتر از آن چیزی است که از سوی سیستم تعیین شده توسط دولت برای شناسایی قربانیان قاچاق انسان اعلام شده است. کر می‌گوید: این آمار شاید در حدود ده‌ها هزار نفر باشد و ما هرچه بیشتر برده‌داری مدرن را مورد بررسی قرار می‌دهیم شواهد بیشتری مبنی بر وسعت سوءاستفاده از افراد آسیب‌پذیر مشاهده می‌شود. بر اساس اعلام آژانس جرایم ملی انگلیس بیشترین قربانیان برده‌داری مدرن در انگلیس از اتیوپی، نیجریه و اروپای شرقی هستند و صدها عملیات برای دستگیری عوامل و شبکه‌های قاچاق انسان در انگلیس از سوی پلیس این کشور در جریان است. همچنین پایگاه خبری «بازفید» در گزارشی به برده‌داری مدرن در انگلیس پرداخته و می‌نویسد: صدها نفر از بی‌‌خانمان‌های انگلیس در دام برده‌داری مدرن افتاده‌اند و ابتکار عمل «ترزا می» برای مبارزه با قاچاق انسان و برده‌داری شکست خورده است.

 

خبرگزاری میزان

 

“ نگاهی به برده‌داری مدرن در انگلیس ”