برگزاری کارگاه پیشگیری از خشونت

کد خبر : #4417
تاریخ انتشار : سه شنبه, 22 اسفند 1396 15:12
تعداد بازدید کننده : 989
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
برگزاری کارگاه پیشگیری از خشونت
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کارگاه پیشگیری از خشونت با همکاری سازمان دفاع از قربانیان خشونت، توسط اداره کل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی قوه‌قضاییه  روز دوشنبه، 21 اسفند‌‌‌ماه برگزار شد.

کارگاه پیشگیری از خشونت برای انجمن‌های فعال در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی توسط اداره کل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی و با همکاری سازمان دفاع از قربانیان خشونت در محل سالن اجتماعات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه، روز دوشنبه، 21 اسفند‌‌‌ماه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت، برنامه‌ریزی تخصصی و تهیه محتوای علمی این کارگاه توسط سازمان دفاع از قربانیان خشونت انجام و توسط دکتر جعفر بوالهری به عنوان استاد کارگاه اجرا شد. بر اساس این گزارش، مبانی، تاریخچه و تعریف مفاهیم خشونت، مهم‌ترین مداخلات پیشگیرانه در سطوح سه‌گانه پیشگیری، مداخلات اورژانسی و مهم‌ترین عملکردها و اثرگذاری انجمن‌های مردمی برای پیشگیری از خشونت عناوین و سرفصل‌های اصلی این کارگاه بود.
سید احمدرضا سلامتی، معاون توانبخشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت در ابتدای این کارگاه ضمن اشاره به برخی تجربیات موفق این سازمان برای مداخلات پیشگیرانه در پیشگیری از خشونت گفت: اتخاذ موضع منفعلانه به دلیل دشواری فعالیت و مشکلات قانونی برای پیشگیری از خشونت با رسالت داوطلبانه و جسورانه انجمن‌های غیردولتی سازگار نیست و باید همه ظرفیت‌های موجود برای اقدام پیشگیرانه به هر مقدار را به کار گرفت.
دکتر علی اصغر رفاهی، مستشار قضایی و مدیرکل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی قوه قضاییه برنامه های آموزشی، کارگاهی و پژوهشی انجام شده در راستای پیشگیری از خشونت را بیان کرد و گفت: قوه قضاییه آمادگی کامل خود را برای اجرای طرح ها و ایده های پیشگیرانه در حوزه خشونت اعلام می کند.

 

 

“ برگزاری کارگاه پیشگیری از خشونت ”