گروه های حقوق بشری:دادگاه جرایم بین‌الملل درباره جنایت صهیونیست‌ها در فلسطین تحقیق کند

کد خبر : #437
تاریخ انتشار : شنبه, 13 مهر 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 666
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گروه های حقوق بشری:دادگاه جرایم بین‌الملل...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دو گروه حقوق بشری فلسطین از دادگاه جرایم بین‌الملل خواستند تا تحقیقاتی را درباره ارتکاب جرایم از سوی صهیونیست‌ها در فلسطین بر اساس قوانین بین‌المللی صورت دهند.

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه گاردین، دو گروه حقوق بشری «الحق» و «مرکز فلسطین برای حقوق بشر» درخواست قانونی را به فاتو بن‌سودا، دادستان دادگاه جرایم بین‌الملل در لاهه برای تحت تعقیب قرار دادن جرایم مرتکب شده از سوی اسرائیلی‌ها در فلسطین ارائه کردند.
با این حال این درخواست به شدت از سوی اسرائیل و آمریکا مورد مخالفت قرار می‌گیرد و باعث اختلال در روند احیا شده صلح میان فلسطین و اسرائیل می‌شود.
این دو گروه حقوق بشری از دادگاه جرایم بین‌الملل خواسته‌اند تا تحقیقاتی را بر مبنای اسناد و شواهد به دست آمده درباره جرایم ارتکابی در فلسطین صورت دهند و افرادی را که عاملان این جرایم هستند و به صورت کامل معاف از مجازات قرار دارند، مورد پیگرد قرار دهند.
در این درخواست قانونی و حقوقی از سوی این دو گروه حقوق بشر آمده است: هدف این دادگاه مقابله با بخشودگی مجازات با استفاده از تضمین مسئله ارتکاب جرایم جدی به جامعه بین‌الملل و همچنین مجازات عاملان این جرایم است. دادگاه جرایم بین‌الملل باید عاملان چنین جرایمی را مجازات کرده و از وقوع چنین جرایمی جلوگیری کند.
رهبری فلسطین تمایل خود را برای حضور در نهادهای بین‌المللی و امضای معاهده‌های جهانی از جمله دادگاه جرایم بین‌الملل از زمان عضویت فلسطین در سازمان ملل به عنوان "ناظر غیر عضو" که سال گذشته میلادی صورت گرفت، اعلام کرده است اما آمریکا فشارهای شدیدی را بر فلسطینیان برای توقف چنین اقداماتی اعمال کرده و گفته تا زمانی که مذاکرات صلح در جریان است، چنین اقدامی نباید صورت بگیرد.
انتظار می‌رود که اسرائیل از مذاکرات در صورت امضای توافقنامه‌هایی از سوی فلسطین برای تحت تعقیب قرار دادن عاملان جرایم در قلمرو فلسطین خارج شود.
شوان جبارین، مدیر گروه حقوق بشری الحق در این باره گفت: حقوق قربانیان فلسطینی مسئله‌ای سازش‌ناپذیر است. نقش ما به عنوان گروه‌های حقوق بشری فلسطین، برقراری عدالت و پاسخگو بودن بدون توجه به مذاکرات است و ما هر گونه اقدامی را که مغایر با برای به دست آوردن حقوق‌مان باشد، محکوم می‌کنیم.

“ گروه های حقوق بشری:دادگاه جرایم بین‌الملل درباره جنایت صهیونیست‌ها در فلسطین تحقیق کند ”