نیم میلیون عراقی آواره جنگ داعش به مناطق خود بازگشتند

کد خبر : #4317
تاریخ انتشار : سه شنبه, 3 بهمن 1396 17:01
تعداد بازدید کننده : 581
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نیم میلیون عراقی آواره جنگ داعش به مناطق خود...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
جاسم محمد الجاف وزیر مهاجرت و مهاجران عراق از بازگشت حدود نیم میلیون آواره به مناطق خود در استان نینوا (با مرکزیت شهر موصل) خبر داد.

جاسم محمد الجاف وزیر مهاجرت و مهاجران عراق در دیدار هیاتی از موسسه راند (اندیشکده سیاستگذاری جهانی غیرانتفاعی) آمریکا بر تداوم تلاش شبانه روزی برای بازگشت بقیه آوارگان به مناطق خود تاکید کرد. وی در عین حال زمان بر بودن تامین امکانات زیر بنایی، انجام هماهنگی ها میان دستگاه های مختلف و تامین امنیت مناطق آزاد شده را از عوامل تاخیر در بازگشت آوارگان در برخی مناطق دانست.
وزیر مهاجرت عراق گفت با وجود این مشکلات، دولت تاکنون موفق شده است بازگشت 450 هزار نفر از مجموع یک میلیون و 50 هزار آواره در استان نینوا را به انجام برساند. استان نینوا در شمال عراق بدلیل پهناور بودن، جمعیت زیاد و اشغال کامل از سوی داعش دارای بیشترین میزان آواره طی سالهای اخیر در عراق بوده است.
برخی گروه‌های سنی و کرد عراقی مخالف دولت طی هفته‌های اخیر تلاش کردند به بهانه عدم بازگشت بخشی از آوارگان، انتخابات پارلمانی 22 اردیبهشت 97 عراق را به تعویق بیاندازند اما دادگاه قانون اساسی این کشور با این امر مخالفت و آن را مغایر با قانون دانست.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

عکس: ایرنا

 

 

“ نیم میلیون عراقی آواره جنگ داعش به مناطق خود بازگشتند ”