رئیس آژانس پناهجویان سازمان ملل: شهروندی و امنیت روهینگیا باید حل و فصل شود

کد خبر : #4315
تاریخ انتشار : سه شنبه, 3 بهمن 1396 16:50
تعداد بازدید کننده : 468
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
رئیس آژانس پناهجویان سازمان ملل: شهروندی و...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس آژانس پناهجویان سازمان ملل: زمان بیشتری لازم است تا زمینه برای بازگشت آوارگان روهینگیا به استان راخین میانمار فراهم گردد.

پس از آنکه یک مقام رسمی بنگلادش اعلام کرد که اجرای طرح بازگرداندن آوارگان روهینگیا به استان راخین میانمار با تاخیر روبرو شده است، فیلیپو گراندی رئیس آژانس پناهجویان سازمان ملل در سخنانی تاکید کرد: به نظر من به زمان بیشتری نیاز است تا شرایط لازم برای بازگشت آوارگان روهینگیا از بنگلادش به استان راخین آماده شود. وی در ادامه تصریح کرد: به منظور آنکه روند بازگشت آوارگان روهینگیا درست، پایدار و واقعی باشد، شما باید واقعا یک سری از مسائل را حل و فصل کنید، از جمله مساله شهروندی، حقوق آوارگان روهینگیا در استان راخین، آزادی جابجایی، دسترسی به خدمات و امنیت. 

میانمار و بنگلادش نوامبر گذشته توافقنامه‌ای را امضا کردند تا صدها هزار آواره روهینگیایی را به استان راخین بازگردانند. آوارگان روهینگیا حاضر به بازگشت به میانمار نیستند مگر آنکه امنیت آنها تضمین گردد و میانمار به وعده های خود برای اعطای حقوق شهروندی به آوارگان روهینگیا عمل کند. آنها همچنین خواستار آن شده اند که خانه ها، مدارس، مساجدی که توسط ارتش میانمار تخریب یا به آتش کشیده شده، بازسازی شود.

سازمان ملل تاکید کرده است که هرگونه بازگشت مسلمانان روهینگیا به میانمار باید داوطلبانه و ایمن باشد.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

عکس: خبرگزاری میزان

“ رئیس آژانس پناهجویان سازمان ملل: شهروندی و امنیت روهینگیا باید حل و فصل شود ”