اروپا با مشارکت آفریقا، پناهجویان بیشتری را به وطنشان باز می‌گرداند

کد خبر : #4287
تاریخ انتشار : دوشنبه, 25 دی 1396 15:20
تعداد بازدید کننده : 522
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اروپا با مشارکت آفریقا، پناهجویان بیشتری را به...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
موگرینی گفت که اتحادیه اروپا به همراه همکاران آفریقایی به منظور باز گرداندن پناهجویان آفریقایی به کشورهایشان تلاش بیشتری خواهد کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به یکی از روزنامه‌های آلمان گفت که این نهاد به همراه همکاران آفریقایی به منظور باز گرداندن پناهجویان آفریقایی به کشورهایشان تلاش بیشتری خواهد کرد. اتحادیه اروپا قصد دارد پناهجویان آفریقایی بیشتری را به کشورهایشان باز گرداند. «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این مورد به روزنامه آلمانی «ولت» گفت که این نهاد اروپایی به همراه دیگر سازمان‌های همکار می‌کوشد تا پناهجویان بیشتری که در لیبی مستقر هستند را به وطن باز گرداند.

موگرینی افزود: «بر اساس مشارکت جدید با اتحادیه آفریقا و سازمان ملل ما امیدواریم که تا پایان ماه‌های آینده 10 هزار نفر را تخلیه کنیم.» وی امیدوار است که تعداد این افراد تا پایان سال بیشتر هم بشود و گفت که در سال گذشته در مجموع 20 هزار نفر از پناهجویان در لیبی به صورت داوطلبانه به کشورهای خودشان باز گردانده شدند. در سال 2016 هم تعداد افراد باز گردانده شده، 3 هزار نفر بود. بیشتر پناهجویان از کشورهای نیجریه، گامبیا، مالی، گینه نو و سنگال راهی لیبی شده‌اند.

 

منبع: خبرگزاری فارس

“ اروپا با مشارکت آفریقا، پناهجویان بیشتری را به وطنشان باز می‌گرداند ”