آخرین وضعیت قانون حمایت از حقوق معلولان تشریح شد

کد خبر : #4285
تاریخ انتشار : دوشنبه, 25 دی 1396 14:51
تعداد بازدید کننده : 511
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آخرین وضعیت قانون حمایت از حقوق معلولان تشریح شد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
شورای نگهبان طبق قانون باید در یک فرصت دو هفته نظر خود را در خصوص قانون حمایت از حقوق معلولان بدهد.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه قانون حمایت از حقوق معلولان پس از تصویب نمایندگان مجلس به شورای نگهبان ارسال شده است،گفت: شورای نگهبان دو هفته کاری فرصت دارد در این خصوص نظر خود را بدهد. حسین نحوی نژاد اظهار کرد: لایحه حمایت از حقوق معلولان حدود 10 روز پیش در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و قرار شد به شورای نگهبان ارسال شود. وی تصریح کرد: شورای نگهبان طبق قانون باید در یک فرصت دو هفته نظر خود را در خصوص قانون حمایت از حقوق معلولان بدهد و در صورتی که در این زمان پاسخی ندهد به منزله تایید قانون است.

نحوی نژاد با بیان اینکه در این قانون تسهیلاتی خوبی برای معلولان پیش بینی شده است، گفت: افزایش مستمری معلولان بر اساس حداقل دستمزد، ارائه خدمات حمایتی،درمانی،توانبخشی و... تنها بخشی از تسهیلات در نظر گرفته شده است. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: یکی از مشکلات معلولان در سال‌های اخیر عدم پوشش خدمات توانبخشی بوده که در این قانون به این موضوع اشاره شده و بر همین اساس خدمات توانبخشی تحت پوشش بیمه پایه قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تصویب لایحه حمایت از حقوق معلولان قانون همزمان با ارائه لایحه بودجه 97 دولت به تصویب رسیده است به همین دلیل جلساتی را با مسئولان سازمان برنامه و بودجه داشته‌ایم تا اعتباراتی را برای اجرای بخشی از این قانون در سال آینده پیش بینی کنند که در این زمینه قول‌های نیز داده شده است. نحوی نژاد به پرداخت حق پرستاری برای مراقبت از معلولان در منازل اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز تمهیدات لازم در قانون جدید پیش بینی شده است ضمن اینکه رقم پرداختی نیز افزایش خواهد یافت.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

عکس: خبرگزاری مهر

“ آخرین وضعیت قانون حمایت از حقوق معلولان تشریح شد ”