نماینده حقوق بشر روسیه: قاچاق اتباع روسی به آمریکا باید متوقف شود

کد خبر : #427
تاریخ انتشار : شنبه, 9 شهریور 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 724
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نماینده حقوق بشر روسیه: قاچاق اتباع روسی به...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نماینده وزارت خارجه روسیه در مسائل حقوق بشر و دموکراسی با تاکید بر مخالفت شدید کشورش با تحویل غیرقانونی اتباع روسی از کشورهای ثالث به آمریکا، خواستار متوقف شدن سریع این برخورد شد.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، روسیه بشدت با تحویل غیرقانونی شهروندان این کشور از کشورهای ثالث به ایالات متحده آمریکا مخالف است.
"کنستانتین دالگوف" نماینده تام الاختیار وزارت امور خارجه روسیه در امور حقوق بشر، دموکراسی و ارجحیت قانون روز جمعه در یک برنامه زنده از شبکه تلویزیونی «راسیا-24» گفت: ما به شدت با این مسئله مخالف هستیم که اتباع روسی عملا از کشورهای ثالث به آمریکا قاچاق می‌شوند و در آنجا محاکمات قضایی با انگیزه‌های سیاسی و بطور کلی برخورد خشن و ناعادلانه در انتظار این افراد است.
دالگوف افزود: این برخورد باید هر چه سریعتر متوقف شود. بدون تردید چنین سیاستی کمکی به توسعه مثبت روابط بین روسیه و آمریکا نخواهد کرد.
دادگاه نیویورک در تاریخ 5 آوریل سال 20112 "ویکتور بوت" را به اتهام فروش سلاح به گروه‌های مسلح کلمبیای به 25 سال زندان محکوم کرد. همچنین تبعه دیگر روسی "کنستانتین یاروشنکو" نیز در تاریخ 10 ژوئن سال جاری به جرم قاچاق مواد مخدر به آمریکا به 25 سال زندان محکوم شده است. هر دو تبعه روس در کشورهای دیگر دستگیر شده و به درخواست دولت آمریکا بصورت غیرقانونی به این کشور تحویل داده شدند.
وزارت دادگستری آمریکا با درخواست متعدد وزارت امور خارجه روسیه برای تحویل این افراد به مسکو با هدف گذراندن دوران محکومیتشان در وطن خویش مخالفت کرده است.

“ نماینده حقوق بشر روسیه: قاچاق اتباع روسی به آمریکا باید متوقف شود ”