عفو بین‌الملل: دولت بحرین واقعیت ها را در مورد حقوق بشر تحریف می کند

کد خبر : #4267
تاریخ انتشار : یکشنبه, 24 دی 1396 10:24
تعداد بازدید کننده : 445
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
عفو بین‌الملل: دولت بحرین واقعیت ها را در مورد...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
'سازمان عفو بین الملل'، دولت بحرین را به 'تحریف واقعیت ها' در مورد نقض حقوق بشر در این کشور متهم کرد. سازمان عفو بین الملل اظهارنظر سفارت بحرین در لندن در مورد این سازمان را 'اشتباه' توصیف کرد.

سفارت بحرین در لندن در ارتباط با انتقادهای رایج در انگلیس و سایر کشورها در مورد وضعیت حقوق بشر در بحرین ادعا کرد که پاسخ سوال های مطرح شده و توضیحات درخواست شده از سوی نمایندگان پارلمان انگلیس و سازمان های مدافع حقوق بشر از جمله سازمان عفو بین الملل را داده و در همین رابطه با وزارت خارجه انگلیس تماس و ارتباط برقرار کرده است.
سازمان عفو بین الملل و سایر سازمانهای حقوق بشری، رژیم آل خلیفه را همواره به نقض حقوق بشر، سرکوب غیرانسانی معترضان و بازداشت مخالفان این رژیم متهم کرده است. بر اساس این گزارش، سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه ای ادعاهای مطرح شده از سوی سفارت بحرین را اشتباه توصیف و خاطرنشان کرد که گزارش سالانه آینده خود را در نوامبر 2018 منتشر خواهد کرد. سازمان عفو بین الملل بار دیگر از مقامات بحرینی خواست تا در زمینه حل و فصل موارد نقض حقوق بشر در این کشور واکنش و پاسخ مثبت از خود نشان دهد و به کمیته های حقیقت یاب این سازمان به همراه سایر سازمان های مدافع حقوق بشر اجازه ورود به این کشور جهت پی بردن به اوضاع موجود در بحرین را بدهد.
مردم بحرین در ژانویه 2011 همزمان با شروع قیام های مردمی در منطقه اعتراضات خود را علیه رژیم آل خلیفه آغاز کردند و با اینکه از همان ابتدای اعتراضات، شکل مسالمت آمیز و دور از خشونت داشت، این رژیم در نهایت شقاوت با معترضان برخورد کرد. قیام مردم بحرین از شش سال قبل آغاز شده، ولی مبارزات پنهان و غیررسمی به سالها قبل باز می گردد. رژیم آل خلیفه که تنها بخش کوچکی از جمعیت بحرین را نمایندگی می کند، از چند دهه قبل با برقراری نظامی مستبد و فرقه گرا، ظلم و بی عدالتی آشکاری را علیه اکثریت مردم که عمدتاً از شیعیان می باشند، اعمال کرده است. بسیاری از فرصت های شغلی و مناصب اداری و حکومتی در انحصار وابستگان، عوامل و طرفداران رژیم می باشد و اکثریتی که رژیم آنها را شهروند درجه دو تلقی می کند، از حقوق ابتدایی و آزادی های اجتماعی و سیاسی بی بهره هستند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

عکس: ایرنا

“ عفو بین‌الملل: دولت بحرین واقعیت ها را در مورد حقوق بشر تحریف می کند ”