سازمان ملل: هزاران یمنی بهای جنگ توسط ائتلاف عربی را می‌‌پردازند

کد خبر : #4255
تاریخ انتشار : شنبه, 23 دی 1396 17:12
تعداد بازدید کننده : 468
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان ملل: هزاران یمنی بهای جنگ توسط ائتلاف...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد، حضور ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان در یمن قدرت رئیس جمهور مستعفی این کشور را تضعیف می‌کند.

تیم کارشناسان بین‌المللی وابسته به کمیته تحریم‌ها علیه یمن در گزارشی از نقش عربستان و امارات به شدت انتقاد کرد و گفت، حمایت این دو کشور از گروه‌های مسلح مساله‌ای است که قدرت دولت مستعفی یمن را تضعیف می‌کند. گزارش ۷۹ صفحه‌ای صادره از کمیته کارشناسان بین‌المللی نشان می‌دهد، عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن دیگر قدرتی نداشته و بر نیروهای نظامی و امنیتی در جنوب یمن کنترل موثری ندارد.

در این گزارش اخباری از بازداشت‌های سیستماتیک و اجباری در اردوگاه‌های نظامی وابسته به امارات و شکنجه آنها آمده است. طبق گزارش مذکور، زندان‌های قفس‌گونه زیر نور خورشید وجود دارند و از معالجه جراحت‌های ناشی از شکنجه در زندان‌های امارات در یمن ممانعت به عمل می‌آید و همکاری نیروهای امارات با نیروهای یمن این فرصت را به امارات می‌دهد تا وقایع را انکار کند. این گزارش بعید دانست که ائتلاف عربی در حملات خود با احتیاط عمل کند.

همچنین در این گزارش آمده است، کشورهای ائتلاف از جمله امارات و عربستان در حملات هوایی خود به یمن از آمریکا مهمات دریافت کرده و در اثر این حملات هزاران تن در این جنگ کشته شده‌اند. سازمان ملل در این گزارش ضمن تحلیل مداخله نظامی ائتلاف عربی گفت۱۰ حمله هوایی را ائتلاف عربی در سال گذشته انجام داده و منجر به کشته شدن ۱۵۷ تن شده که از میان آنها ۸۵ تن کودک بودند و نتیجه گرفته که نیروهای ائتلاف در اتخاذ تدابیر احتیاطی برای ممانعت از زخمی شدن کودکان ناکارآمد بوده‌اند.

طبق این گزارش، این مردم یمن هستند که بهای جنگ را می‌پردازند، نه گروه‌های سیاسی. زیرا از زمان آغاز درگیری در کشور بیش از ۱۰ هزار تن جان باخته و هشت میلیون یعنی حدود یک سوم ساکنان یمن از گرسنگی رنج برده و حدود یک میلیون تن به بیماری وبا مبتلا شده‌اند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

عکس: nytimes

“ سازمان ملل: هزاران یمنی بهای جنگ توسط ائتلاف عربی را می‌‌پردازند ”