کمیسیونر عالی حقوق بشر: یمن در بدترین فاجعه انسانی

کد خبر : #4240
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 20 دی 1396 10:03
تعداد بازدید کننده : 560
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کمیسیونر عالی حقوق بشر: یمن در بدترین فاجعه انسانی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل اوضاع مردم یمن را در پی حملات و محاصره این کشور توسط ائتلاف متجاوز عربی فاجعه‌بار و شبیه پایان جهان توصیف کرد.

رعد الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل با بیان اینکه اوضاع انسانی، بهداشتی، معیشتی، میزان بیماری‌ها، مرگ و میر زیاد در نتیجه سوء تغذیه و ادامه محاصره اوضاع فاجعه‌بار یمن را به چیزی شبیه پایان هستی شبیه کرده است، گفت، از زمان تاسیس سازمان ملل و در طول ۵۰ سال اخیر دنیا چنین مصیبتی با این میزان را به خود ندیده است. الحسین گفت، دبیرکل سازمان ملل از همه کشورهای عضو دائم شورای امنیت خواسته تا عربستان را برای لغو محاصره یمن تحت فشار قرار دهند، اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده، زیرا عربستان با لغو محاصره مخالف است و اگر محاصره ۱۰ روز دیگر ادامه یابد، روزانه هزاران یمنی به دلیل نبود مواد غذایی و دارو خواهند مرد.

به نوشته روزنامه لبنانی الدیار، این مقام سازمان گفت، محاصره یمن نه تنها انسانی نیست بلکه وحشیانه بوده که تاکنون نظیر نداشته است. عبدالله المعلمی، نماینده عربستان در سازمان ملل نیز در واکنش به سخنان رعد الحسین او را طرفدار انصارالله خواند و گفت، وی اطلاعات درستی درباره یمن نمی‌دهد، گزارش‌های او به دبیرکل سازمان ملل نادرست و کذب است.

سفیر عربستان در سازمان ملل سخنان وی درباره وحشیانه خواندن محاصره یمن را نامناسب دانست و گفت، نباید این سخنان از سوی رئیس کمیسیون حقوق بشر به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای سازمان ملل گفته شود.

 

منبع: ایسنا

عکس: تسنیم

“ کمیسیونر عالی حقوق بشر: یمن در بدترین فاجعه انسانی ”