اعدام اسیران فلسطینی تروریسم سازمان یافته است

کد خبر : #4210
تاریخ انتشار : شنبه, 16 دی 1396 9:53
تعداد بازدید کننده : 416
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اعدام اسیران فلسطینی تروریسم سازمان یافته است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین تصویب پیش‌نویس قانون اعدام اسیران فلسطینی در پارلمان رژیم صهیونیستی را تروریسم سازمان یافته دانست

ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین تصویب پیش نویس قانون اعدام اسیران فلسطینی در پارلمان رژیم صهیونیستی را تروریسم سازمان یافته و تداوم اقدامات ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان و نقض قوانین بین المللی و پروتوکل ها و معاهده های بین المللی درباره حقوق بشر دانست. وزارت خارجه فلسطین روز پنجشنبه 14 دی‌ماه با صدور بیانیه‌ای تصویب پیش نویس این قانون را در راستای تدوین دیگر قوانین تبعیض آمیز و توسعه شهرک های صهیونیستی در سرزمین های اشغال شده وهدف قرار دادن هویت فلسطین ومردم آن دانست.
بیانیه وزارت خارجه فلسطین، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را مسئول کامل اجرای این قانون، تویب نهایی وعواقب خطرناک آن دانست و تاکید کرد، قانون اعدام اسیران فلسطینی و توسعه‌طلبی‌های تبعیض‌آمیز رژیم صهیونیستی نقاب از چهره واقعی رژیم اشغالگر قدس که مدعی دمکراسی دروغین است برداشت. این بیانیه از جامعه بین المللی، سازمان ملل و دیگر نهادهای مرتبط خواست برای جلوگیری از تدوین این قانون وحشی و غیر انسانی که مغایر با حقوق بشر است به سرعت اقدام کنند.
از سوی دیگر علی ابو دیاک وزیر دادگستری فلسطین نیز گفت: تصویب پیش نویس قانون اعدام فلسطینی ها در چارچوب تروریسم سازمان یافته، جنایات جنگی و جنایات غیر انسانی رژیم اشغالگر قدس صورت گرفته است.
وی تاکید کرد رژیم صهیونیستی وسه قوه مقننه، قضائیه و مجریه آن تروریسم سازمان یافته علیه مردم فلسطین به کار می برد. ابو دیاک افزود: رژیم صهیونیستی با سوء استفاده از تصمیم ترامپ درباره قدس که تجاوز آشکار به قوانین بین المللی است به عنوان چتری برای توجیه جنایات تبعیض آمیز ،تداوم اشغالگری ها ونقض قوانین و قرار دادهای بین المللی استفاده کرد.
وی از سازمان ملل و شورای حقوق بشر وکشورهای آزاده جهان خواست با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی و شهرک سازی ها به تجاوز ها و تدوین قوانین تبعیض آمیز مغایر با قوانین بشر دوستانه پایان دهند. ابودیاک خواستار محاکمه سران رژیم صهیونیستی و مرتکبان جنایات صهیونیست ها در حق مردم فلسطین و تداوم مبازرات فلسطینیان تا تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

عکس: ندای قدس

“ اعدام اسیران فلسطینی تروریسم سازمان یافته است ”