امتناع سوچی از صحبت درباره تجاوز به روهینجایی‌ها

کد خبر : #4192
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 6 دی 1396 17:41
تعداد بازدید کننده : 477
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
امتناع سوچی از صحبت درباره تجاوز به روهینجایی‌ها
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رهبر دوفاکتوی میانمار از صحبت درباره تجاوز به زنان و دختران روهینجایی توسط ارتش و پلیس این کشور در جریان دیدار با یکی از مقام‌های ارشد سازمان ملل امتناع کرد.

"پرامیلا پاتن"، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور خشونت‌های جنسی در جریان درگیری‌ها اواسط دسامبر سال 2017 برای یک سفر چهار روزه به میانمار رفت تا با مقام‌های این کشور دیدار و گفتگو کند. وی گفت که آنگ سان سوچی، که عملا رهبر میانمار است، از صحبت درباره گزارش‌های مربوط به تجاوزهای جنسی علیه زنان و دختران روهینجایی توسط ارتش و پلیس میانمار امتناع کرده است. وی در نامه‌ای برای آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل نوشت:‌ دیدار من با آنگ سان سوچی 45 دقیقه بود اما متاسفانه در این گفتگو هیچ اشاره‌ای به مساله تجاوزهای گسترده علیه زنان و دختران روهینجایی نشد.

بیش از 655 هزار مسلمان روهینجایی از 25 اوت سال جاری میلادی و همزمان با آغاز کمپین نظامی ارتش میانمار علیه شبه‌نظامیان روهینجایی به بنگلادش گریخته‌اند. پزشکان بدون مرز بر این باور است که دستکم 6700 روهینجایی در جریان "عملیات پاکسازی" کشته شدند و نجات یافتگان نیز می‌گویند زنان و دختران مورد تجاوز گروهی قرار گرفتند. فرستاده سازمان ملل در امور رسیدگی به تجاوزهای جنسی در مناطق جنگی گفت که بجای آنکه مساله تجاوزهای جنسی مطرح شود، سوچی به وی درباره نشست‌های خوبی که با مقام‌های ارشد میانماری داشته گفته است.

وی گفت که در جریان این نشست‌ها نمایندگانی از ارتش و دولت مدنی گفته‌اند که این گزارش‌ها درباره تجاوز به زنان و دختران اغراق آمیز و ساخته جامعه بین‌الملل هستند. ارتش میانمار هرگونه اقدام اشتباه و اتهامات وارده را رد کرده است.

 

منبع: ایسنا

عکس: قدس آنلاین

“ امتناع سوچی از صحبت درباره تجاوز به روهینجایی‌ها ”