بازداشت بیش از ۶۰۰ فلسطینی از زمان اعلام تصمیم ترامپ درباره قدس

کد خبر : #4190
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 6 دی 1396 17:28
تعداد بازدید کننده : 429
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بازداشت بیش از ۶۰۰ فلسطینی از زمان اعلام تصمیم...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مقامات رژیم صهیونیستی بیش از ۶۰۰ فلسطینی را از زمان تصمیم آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت واشنگتن به این شهر بازداشت کرده‌اند.

باشگاه اسیران فلسطین اعلام کرد که مقامات رژیم صهیونیستی بیش از ۶۰۰ فلسطینی را از زمان آغاز اعتراضات علیه تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت واشنگتن به این شهر بازداشت کرده‌اند که زنان و کودکان را نیز شامل می‌شود. باشگاه اسیران فلسطینی در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی صبح روز سه‌شنبه 5 دی ماه، ۲۳ فلسطینی را در استان‌های کرانه‌باختری بازداشت کرد، به این ترتیب تعداد بازداشتی‌های فلسطینی پس از اعلام این تصمیم به ۶۱۰ تن افرایش یافته که از میان آن‌ها ۱۷۰ تن کودک و ۱۲ تن زن هستند.

از سوی دیگر، سه جوان فلسطینی روز سه‌شنبه 5 دی ماه به ضرب گلوله جنگی زخمی و تعدادی نیز طی درگیری با ارتش رژیم صهیونیستی در "الخلیل" واقع در جنوب کرانه باختری دچار حالت خفگی شدند. امدادگران اعلام کردند، نیروهای ارتش یکی از کسانی که به ضرب گلوله زخمی شده بود را از داخل آمبولانس بیرون کشیده و آن را بازداشت کردند. همچنین ده‌ها تن از دانش‌آموزان دختر فلسطینی طی درگیری با نیروهای اسرائیلی پس از یورش به حیاط مدرسه‌شان در شهرستان "یبعد" واقع در جنوب غربی "جنین" دچار حالت خفگی شدند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

عکس:شفقنا

“ بازداشت بیش از ۶۰۰ فلسطینی از زمان اعلام تصمیم ترامپ درباره قدس ”