پیلای خواستار برخورد جدی با ناقضان حقوق بشر و مبارزه با تروریسم شد

کد خبر : #419
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 30 مرداد 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 686
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
پیلای خواستار برخورد جدی با ناقضان حقوق بشر و...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل از پاسخگو نبودن کشورهایی که از هواپیماهای بدون سرنشین برضد غیرنظامیان غزه، پاکستان و یمن و دیگر کشورها و به نام مبارزه با تروریسم استفاده می کنند، به شدت انتقاد کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، ناوی پیلای که از ویدئو کنفرانس در نشست روز دوشنبه شورای امنیت با موضوع حفاظت از غیرنظامیان در درگیری های مسلحانه سخن می گفت، افزود: از همه کشورهای جهان می خواهیم مبانی حقوقی و قانونی حملات هواپیماهای بدون سرنشین برضد غیرنظامیان و انطباق آن با قوانین بین المللی را روشن کنند.
این مقام ارشد سازمان ملل متحد افزایش تلاش ها برای مبارزه با فرار از مجازات ناقضان حقوق بشر را خواستار شد و افزود: مصونیت از مجازات، بنیان های جوامع را تضعیف و راه حل های پایدار را بی ثبات می کند.
والری آموس، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشر دوستانه نیز در گزارش ویدئویی خود به این نشست شورای امنیت، از افزایش کم سابقه نیاز مناطق مختلف جهان به کمک های فوری سازمان ملل متحد خبر داد و گفت: به شدت نگران شکست تلاشها در حفاظت از غیرنظامیانی هستیم که با نقض آشکار اساسی ترین قوانین بشردوستانه در معرض خطر هستند.
وی به اوضاع کنونی سوریه اشاره کرد و گفت: علاوه بر سوریه، در سودان نیز حدود نهصد هزار نفر نیازمند کمک های فوری هستند و عدم دسترسی سازمان ملل به آنها، ارزیابی نیازهای آنان را سخت کرده است.
بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این نشست شورای امنیت، با انتقاد از حملات روز افزون به کارکنان سازمان ملل در سراسر جهان، برضرورت حمایت از ماموران سازمان ملل در عملیات بشردوستانه خود در مناطق مختلف جهان تاکید کرد.
وی افزود: سازمان ملل متحد وظیفه خود می داند که صرف نظر از ملیت و یا مکان ماموریت، در ارائه کمک های بشردوستانه از هیچ تلاشی فروگذار نکند.
بان کی مون همچنین از کاربرد سلاح های انفجاری مانند بمب های کنار جاده ای، حملات هوایی و توپخانه ای به مناطق پرجمعیت، که به کشته و مجروح شدن غیرنظامیان منجر می شود، انتقاد کرد و کاهش کاربرد این سلاح ها را خواستار شد.

“ پیلای خواستار برخورد جدی با ناقضان حقوق بشر و مبارزه با تروریسم شد ”
منبع: نقص